- −30%
- −30%
Kodas: 'Ricki'
Magnolija hibridinė 'Ricki' nedidelis medis ar krūmas, užauga iki 2-3 m aukščio ir panašaus pločio. Žydi vėliau nei dauguma veislių-gegužės pradžioje, dėl to žiedai mažiau veikiami šalnų. Liekni, tamsiai violetiniai žiedpumpuriai. Žiedai iš išorės raudonai violetiniai, o viduje šviesesni - pasirodo ant dar lapų neturinčių ūglių. Žydi ilgai ir gausiai. Šalčiui atspari (-29'C) 5-6 klimato ...
![]() Aukštis iki 2-3m |
![]() Plotis iki 2-3m |
![]() Žydėjimas V mėn. |
![]() Atsparumas Šalčiui atspari |
![]() Vieta Saulėta |
![]() Drėgmė Didelė |
Balandžio ir gegužės mėnesio sandūroje magnolija "Ricki" pasidengia violetinės raudonos spalvos žiedpumpurių mase. Žydi apie 2–3 savaites, stebindama savo sodrumu ir nuostabiu kvapu. Gėlės puošia belapius ūglius, sukuria išskirtinį akcentą sode. Žemesnė veislė, auga panašaus pločio iki 2-3 m aukščio ir puikiai tinka sodams, kuriuose yra ribotas plotas. Dideli, blizgantys, šviesiai žali lapai. Magnolija Ricki yra magnolijos 'Nigra' ir magnolijos žvaigždėtosios 'Rosea' hibridas. Ji yra viena iš „Aštuonių mažų mergaičių“ - hibridų, kuriuos 1965 m. JAV nacionaliniame medelyne Vašingtone išvedė Francisas de Vosas ir Williamas Kosaras. Veislės pavadintos arboretumo personalo žmonų ir dukterų vardais. Visos aštuonios yra žemos veislės,( Ann` (` Anne` ), ` Betty` , ` Judy` , ` Ricky` ( `Ricki` ) ` Susan`.....) ,puikiai tinkančios tiek mažiems, tiek dideliems sodams.
Magnolijos dirvožemio reikalavimai,sodinimo vieta, priežiūra:
Magnolijoms reikalingas rūgštus substratas - tai labai svarbu, ypač pirmaisiais metais po pasodinimo (vėliau magnolijos su tuo susitvarkys). Geriausias dirvožemis bus derlingas, humusingas ir pakankamai drėgnas.
Šaknys gali būti jautrios žemai temperatūrai, blogam dirvožemiui ar vandens pertekliui. Magnolijos turėtų augti saulėtoje ir apsaugotoje nuo vėjų vietoje.
Magnolijas rekomenduojama sodinti ankstyvą rudenį, kad augalas spėtų įsišaknyti gerokai prieš žiemą. Sodinant į substratą reikia įpilti rūgščių durpių, o jei dirvožemis yra labai smėlingas, taip pat šiek tiek molio sulaikys daugiau vandens. Sodinukus vazonėliuose galima sodinti ir visą pavasario -vasaros-rudens sezoną , tik aišku pasodinus karštuoju periodu, teks reguliariai ir gausiai laistyti. Stengtis, kad dirvožemis neišsausėtų, ypač nuo gegužės iki liepos pabaigos Dėl paviršinių šaknų sistemos negalima kasti dirvožemio aplink magnoliją.
Sodindami nepamirškite sodinti ne per giliai (ne giliau, nei augo vazone) - magnolijos turi negilias, plokštelės formos šaknis.Pasodinus, užberkite purią žemę, per daug nespauskite, nes pažeidus šaknis, šaknų sistema gali supūti. Pirmuosius 2–3 metus po pasodinimo jaunus augalus žiemai patartina uždengti.Pirmieji dveji gyvenimo metai po sodinimo yra svarbus magnolijos laikas, kuris nuspręs, ar ji aklimatizuosis ir įgaus augimo pagreitį. Tai taip pat laikas, kai esant šalčiausiam orui, magnoliją turėtume padengti agrotekstile arba šiaudais. Ypač svarbu tai, kad žiedpumpuriai dažniausiai išsivysto jau vasaros pabaigoje, todėl dengimas padidins garantiją gausiam žydėjimui pavasarį.
Mulčiavimas:
Magnolijų laistymas:
Magnolijų persodinimas:
Magnolijų tręšimas:
Magnoliją verta tręšti bent du kartus per metus. Galite naudoti paruoštą mišinį, skirtą pvz., Rododendrams-azalijoms . Šiuo tirpalu laistome balandžio mėnesį ir birželio pabaigoje. Netręšiame jau po liepos 20 d. Per šį laiką augalas turėtų sutelkti dėmesį į lignifikaciją, kuri padės kuo lengviau išgyventi žiemą . Per daug tręšiant trąšomis, kuriose yra daug azoto,tai skątins naujų ūglių augimą rudenį, o ne ligifikuoti (nesumedėję )jauni ūgliai gli žiemą apšąlti.
Kai mums atrodo, kad mūsų magnolija prastai auga, liepos pabaigoje lapai pradeda ruduoti nuo krašto, tada mes susiduriame su per dideliu tręšimu. Padidėjusi druskos koncentracija dirvožemyje trukdo tinkamai įsisavinti maistines medžiagas. Šiuo atveju geriausias sprendimas yra gausiai palaistyti medį, kad druska bent iš dalies būtų nuplauta į dirvą. Norint tinkamai atlikti tokią procedūrą, substratą reikia užpilti 100 litrų kvadratiniam metrui vandens.
Ilgo veikimo trąšas labai patogu ir žymiai saugiau naudoti. Yra tokių, kurios tirpsta net 4-6 mėnesius. Galite jomis tręšti pavasarį vieną kartą ir nereikės jaudintis dėl pertręšimo. Kai kurie sodininkai tręšia ir mėšlu. Tai, žinoma, yra vertinga trąša, tačiau atminkite, kad ji pakeis mūsų dirvožemio pH į šarmingesnį. Po jo naudojimo substratas turėtų būti vėl parūgštintas.