• −30%
  • −30%

Miskantas 'Giganteus'

Kodas: Miscanthus 'Giganteus'

12,00 €
8,40 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Šie miskantai auga milžiniško aukščio kompaktiškais krūmais. Žali, ilgi, tvirti lapai su balta juostele per vidurį, formuoja įspūdingą reginį, ypač susodinti po kelis grupėmis ar eilėmis. Rudenį visa lapija nusidažo gelsvomis spalvomis.

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis

  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Aukštis

2-4 m

Plotis

0,90 m

Atsparumas

-23°C

Vieta

Saulėta

Drėgmė

Vidutinė

Šie milžiniški miskantai žydi rudenį, sidabrinėmis smilgomis. Rekomenduojama nukirpti tik pavasarį, nes žiemos sezonu atrodo tikrai dekoratyviai, be to augalai apsisaugo nuo didesnių šalčių. Tinka prie vandens telkinių, auginti grupėmis ar kaip akcentinis augalas, puikiai atrodo kitų augalų draugijoje, tik atsižvelgiant į aukštį reikėtų parinkti tinkamą vietą, kad neužgožtų žemesnių augalų.

Apie miskantus

Augalas Miskantas (Miscanthus) – gėlininkams gerai pažįstamos žolės. Šiai dekoratyvinių žolių genčiai, priklausančiai miglinių (Poaceae) šeimai, priskiriama apie 20 visžalių bei vasaržalių rūšių, plačiai naudojamų apželdinimui. Dauguma jų yra kilusios iš Azijos. Miskantai (Miscanthus) – nereiklūs augalai elegantiškai svyrančiais lapais su balta centrine gysla ir plunksniškais žiedynais. Paprastai jie pradeda žydėti antroje vasaros pusėje, o rudenį lapija dažnai nusidažo įvairiomis spalvomis. Tai didingi augalai, puikiai tinka tiek mišriems gėlynams, tiek vandens telkinių pakrantėms apželdinti. Tarp jų yra tikrų milžinų (Miscanthus giganteus) ir visai neaukštų (Miscanthus KLeine Silberspinne) augalėlių. Yra žydinčių sidabriniais (Miscanthus ’Silbetrfeder’) ir rausvais žiedynais (Miscanthus Flamingo), plačialapių (Miscanthus sacchriflorus) ir siauralapių (Miscanthus Gracillimus), išilgai ( Miscanthus Morning Light, Variegata) ir skersai dryžuotais lapais (Miscanthus Zebrinus, Miscanthus Goldbar). Ne visi miskantai vienodai atsparūs šalčiui, ne visi pražysta vėsią lietuvišką vasarą, tačiau jų tiek daug, kad kiekvienas sodininkas gali rasti sau gražų ir tinkamą augalą. Daugelis šiuolaikinių miskantų kultivarų yra kilę iš Japonijos. Čia miskantai ne vieną šimtmetį buvo labai svarbūs tradiciniame mene bei soduose, jais buvo dengiami stogai. Kaip ir klevai, tai tikras japoniško rudens simbolis. Miskantas gracillimusVakarų pasaulyje miskantai populiarūs jau daugiau negu šimtmetį. Vienas iš geriausiai žinomų senų kultivarų yra ‘Gracillimus’, iki šiol mėgiamas sodininkų dėl siauručių lapų bei dailios apvalainos kero formos. Daugiausiai populiarindamas miskantus nuveikė vokiečių selekcininkas Karlas Foersteris. Pastaraisiais metais miskantai tapo ypač populiarūs. Išvesta daugiau negu 100 naujų kultivarų. Ir ne veltui — miskantai išsiskiria savo architektūrišku stotu, žiedynų spalvomis, rudenine lapų spalva ir žiemos siluetu. Kaip ir dauguma kitų siauralapių žolynų, miskantai yra nereiklūs, jų nereikia nei laistyti, nei tręšti. Jiems svarbiausia – atvira saulėta vieta, vienodai drėgna žemė bei geras drenažas. Nors dauguma pakankamai gerai jaučiasi pavėsyje, gausiai žydi tik augdami saulėtoje vietoje. Vienintelis priežiūros darbas – nupjauti senus stiebus pavasarį. Miskantas mėgsta šilumą — pavasarį pradeda krutėti tik tuomet, kai dirvožemis jau gerokai sušilęs. Šalto klimato kraštuose juos rekomenduojama persodinti ar dalinti būtent pavasarį, kad augalai spėtų įsišaknyti iki žiemos. Nors miskantai yra atsparūs ligoms bei kenkėjams, kai kurios margalapės veislės kartais suserga rūdimis.

2 Prekės

Panašios prekės (16):

Prekė pridėta į palyginimą.