• −30%
  • −30%

Sausmedis Kamčiatkinis 'Boreal Blizzard' PBR

Kodas: 'Boreal Blizzard' PBR

11,00 €
7,70 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Sausmedis kamčiatkinis 'Boreal Blizzard' PBR (lot.Lonicera kamtschatica 'Boreal Blizzard') visiškai nauja patentuota Kanadietiška veislė. Labai derlinga vėlyva veislė su itin saldžiomis gero skonio uogomis,puikiai tinkanti vaisių sezono pratęsimui.

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis

  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Žydėjimas

Balandis

Atsparumas

-45 °C

Vieta

Saulėta

Drėgmė

Vidutinė

Augumas

Didelis

Derėjimas

Liepa

Lot. Lonicera caerlea var. kamtschatica 'Boreal Blizzard' PBR
 Derėjimo laikas : vėlyva veislė , uogos deri liepos II-IV savaitę. 
 Derlingumas: derlinga .
 Atsparumas: atspari šalčiui (-45'C), grybelinėms ligoms.
 Vaisiai: uogos gražios išvaizdos. Tokios pat didelės, šiek tiek didesnės  kaip 'Boreal Beauty', nors yra 1/3 ilgesnės (bet plonesnės). Garsėja milžinišku vaisių dydžiu, puikiu skoniu ir dideliu vaisingumu. Šios veislės populiarumas tikrai išaugs. Veislė turi visas savybes padaryti sensaciją šviežių vaisių rinkoje.Vidutinis uogų svoris – 2,8 g (daugiausia 3,9 g).laikomos vienos iš saldžiausių uogų tarpe kitų sausmedžių. Be to, puikiai tinka ne tik  rankiniam , bet ir mechaniniam derliaus nuėmimui.  Vaisiai ilgai išsilaiko ant ūglių, Iilgai nenubyra (pradeda kristi tik po 3 savaičių),gerai ištveria transportavimą. Jie tinkami perdirbti, šaldyti ir tiesioginiam vartojimui.
Žydėjimas: žydi balandžio pabaiga-gegužės pradžia(apie 2 savaites), Dėl gero kryžminio apdulkinimo, būtina sodinti kartu su panašiu metu žydinčiomis veislėmis  Boreal Beast ir Boreal Beauty.
Veislės ypatybės:absoliuti naujovė tarp sausmedžių veislių. Išvesta  Kanadoje, prekybai atiduota 2018 m. (Kilmė: 50% japoniškų veislių; 50% rusiškų veislių)
Krūmas kompaktiškas auga stipriai (iki 50% greičiau auga nei 'Indigo Gem'..) Labai produktyvi veislė! 
Pastaba: ,Boreal Blizzard'PBR -Santrumpa PBR Plant Breeders' Rights(augalų selekcininkų teisės) reiškia, kad veislė buvo pateikta Bendrijos augalų veislių tarnybai (CPVO) ir yra saugoma visose ES šalyse.

Valgomųjų sausmedžių auginimas

Sausmedis – ne vietinis augalas. Šie 1,5-2 m aukščio krūmai kilę iš Tolimųjų Rytų ir mūsų krašte savaime neauga. Žydėti sausmedis pradeda gana anksti – dar balandžio mėnesį, todėl ir pirmosios uogos pradeda bręsti jau birželio pradžioje. Soduose auginamų augalų išvaizda įvairuoja, nes tai priklauso nuo to, iš kokios melsvauogių sausmedžių rūšies išvesta veislė ar atrinktas sėjinukas. Pateikiame tik apibendrintą krūmelio charakteristiką: aukštis 0,7-2,0 m, stiebų žievė ruda, supleišėjusi, nuo ko ir kilo augalo pavadinimas, lapai 4-10 cm ilgumo. Žiedai dvilyčiai, geltoni ar žalsvai gelsvi, po 2 lapų pažastyse. Pas mus žydi balandžio - gegužės mėn., žiedus lanko kamanės ir bitės. Vaisius - melsva, gana įvairios formos 1,5-3,0 cm ilgio uoga, skoniu primenanti mėlynes. Prinokusios uogos nukrinta ant žemės. Derlius nedidelis - iki 2 kg. Vitamingos uogos stiprina organizmą, gerina apetitą ir savijautą, turi baktericidinių savybių. Po keletą sausmedžio krūmų verta auginti kiekvienoje sodyboje.

SODINIMAS Svarbiausias niuansas sodinant sausmedžius yra tas, kad turite sodinti mažiausiai du krūmus, kadangi jie yra kryžmadulkiai. Jei ką tik nusprendėte, jog jūsų sode kaip tik trūksta sausmedžio, turėkite omenyje, jog derėti jis pradeda po 3-4 metų, o gausų derlių brandina po 5-7 metų. Nuo vieno krūmo galėsite priskinti iki 1-3 kg uogų, priklausomai nuo uogų dydžio ir krūmo amžiaus. Sausmedžiai mėgsta saulėtą vietą, derlingą, drėgną, bet neužmirkusį, kiek rūgštoką ar neutralų dirvožemį. Kad augalas neišmirktų, venkite molingos žemės. Jei sausa, išlaikyti drėgmę ir maistingąsias medžiagas padės mulčiavimas (ypač spygliuočių žieve). Dirvos rūgštingumas taip pat neturi būti didelis – šilauogėms skirtos durpės gali būti per rūgščios. Geriausia sausmedžius sodinti rudenį arba anksti pavasarį (dar prieš sprogstant lapams). Kadangi šie krūmai kryžmadulkiai, gausiam derliui visuomet sodinkite bent dviejų skirtingų veislių augalus, maždaug 1,5 m atstumu. Krūmai dera iki 20-25 metų, tačiau gausesniam derliui patariama kiekvieną rudenį juos patręšti mėšlu.

PRIEŽIŪRA Valgomieji sausmedžiai kilę iš vietų, kur vasaros trumpos, todėl jų vegetacinis periodas baigiasi gana anksti – jau rugpjūčio mėnesį. Jei svarstote apie krūmo tręšimą, nuo liepos vidurio to nebedarykite, kad nepradėtų leisti naujų ūglių. Sveiko augalo nei kenkėjai, nei ligos pulti neturėtų. Jei taip nutiko, stenkitės išvengti cheminių priemonių – purškimui naudokite natūralius, ekologiškus preparatus arba paprasčiausią žalio muilo ir tabako nuovirą. Valgomieji sausmedžiai (Lonicera edulis) yra labai nereiklūs augalai – jiems nepakenkia net -5-7 laipsnių pavasarinės šalnos, geba ištverti žiemą, yra atsparūs ligoms bei kenkėjams. Nokstančias uogas labai mėgsta strazdai, varnėnai ir kiti paukščiai, todėl saugokite krūmus ir baigiant nokti, apdenkite tinklu.

NAUDA ŽMOGUI Sausmedžio uogos yra gana rūgščios, kai kurių rūšių – aitrios, tačiau tai yra pirmasis krūmas Lietuvoje, kuris sunokina uogas anksčiau net už žemuoges, todėl tomis pirmomis uogomis norisi tik mėgautis ir džiaugtis. Antras dalykas – tai labai sveikos uogos, kurios vadinamos Sibiro perlais. Jose gausu vitaminų, mineralų, antioksidantų. Šias uogas jūs galite ir šaldyti, džiovinti, gaminti įvairius patiekalus, netgi virti uogienę.

18 Prekės
Derėjimas
Liepa

Panašios prekės (16):

Prekė pridėta į palyginimą.