• −30%
  • −30%

Sausmedis Kamčiatkinis 'Boreal Beauty' PBR

Kodas: 'Boreal Beuty' PBR

10,00 €
7,00 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Sausmedis kamčiatkinis 'Boreal Beauty' PBR (lot.Lonicera kamtschatica 'Boreal Beuty') visiškai nauja patentuota Kanadietiška veislė. Derlinga, vėlyva veislė su itin saldžiomis gero skonio uogomis, puikiai tinkanti vaisių sezono pratęsimui.

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis

  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Žydėjimas

gegužė

Atsparumas

-45 °C

Vieta

Saulėta

Drėgmė

Vidutinė

Augumas

Didelis

Derėjimas

Rugpjūtis

Lot. Lonicera caerlea var. kamtschatica 'Boreal Beauty'
 Derėjimo laikas: vėlyva veislė , uogos deri liepos pabaigoje - rugpjūčio pirmoje pusėje.
 Derlingumas: derlinga .
 Atsparumas: atspari šalčiui (-45'C), grybelinėms ligoms.
 Vaisiai: uogos ovalios arba širdies formos, gražios išvaizdos .beveik tokios pat didelės ir sunkios kaip 'Boreal Blizzard', nors yra 1/3 trumpesnės (bet storesnės). Vidutinis uogų svoris – 2,6 g (daugiausia 3,7 g).laikomos vienos iš saldžiausių uogų tarpe kitų sausmedžių. Be to, puikiai tinka ne tik  rankiniam , bet ir mechaniniam derliaus nuėmimui, dėl standžių, nelūžtančių ūglių ir prie jų tvirtai prisitvirtinusių vaisių kotelių. Vaisiai ilgai išsilaiko ant ūglių, nenubyra, gerai ištveria transportavimą. Jie tinka perdirbti, šaldyti ir tiesioginiam vartojimui.
Žydėjimas: žydi gegužės pirmoje pusėje , todėl ,dėl gero kryžminio apdulkinimo, būtina sodinti kartu su panašiu metu žydinčiomis veislėmis  Borealinis Beast ir Boreal Blizzard.
Veislės ypatybės:absoliuti naujovė tarp sausmedžių veislių. Išvesta  Kanadoje, prekybai atiduota 2018 m.(Kilmė: 37,5% japoniškų veislių, 37,5% rusiškų veislių, 25% kurilų veislių).
Krūmas kompaktiškas auga stipriai ir  stačiai. Labai produktyvi veislė! Kai kurios derlingos veislės turi problemų dėl stiebo lūžimo, bet ne „Boreal Beauty“, kurios stiebai labai stiprūs! Kaip nuostabu būtų turėti ankstyvą ar vidutiniškai ankstyvą veislę, panašią į 'Boreal Beauty' savybes!

Pastaba: ,Boreal Beast'PBR -Santrumpa PBR Plant Breeders' Rights(augalų selekcininkų teisės) reiškia, kad veislė buvo pateikta Bendrijos augalų veislių tarnybai (CPVO) ir yra saugoma visose ES šalyse.

Valgomųjų sausmedžių auginimas

Sausmedis – ne vietinis augalas. Šie 1,5-2 m aukščio krūmai kilę iš Tolimųjų Rytų ir mūsų krašte savaime neauga. Žydėti sausmedis pradeda gana anksti – dar balandžio mėnesį, todėl ir pirmosios uogos pradeda bręsti jau birželio pradžioje. Soduose auginamų augalų išvaizda įvairuoja, nes tai priklauso nuo to, iš kokios melsvauogių sausmedžių rūšies išvesta veislė ar atrinktas sėjinukas. Pateikiame tik apibendrintą krūmelio charakteristiką: aukštis 0,7-2,0 m, stiebų žievė ruda, supleišėjusi, nuo ko ir kilo augalo pavadinimas, lapai 4-10 cm ilgumo. Žiedai dvilyčiai, geltoni ar žalsvai gelsvi, po 2 lapų pažastyse. Pas mus žydi balandžio - gegužės mėn., žiedus lanko kamanės ir bitės. Vaisius - melsva, gana įvairios formos 1,5-3,0 cm ilgio uoga, skoniu primenanti mėlynes. Prinokusios uogos nukrinta ant žemės. Derlius nedidelis - iki 2 kg. Vitamingos uogos stiprina organizmą, gerina apetitą ir savijautą, turi baktericidinių savybių. Po keletą sausmedžio krūmų verta auginti kiekvienoje sodyboje.

SODINIMAS Svarbiausias niuansas sodinant sausmedžius yra tas, kad turite sodinti mažiausiai du krūmus, kadangi jie yra kryžmadulkiai. Jei ką tik nusprendėte, jog jūsų sode kaip tik trūksta sausmedžio, turėkite omenyje, jog derėti jis pradeda po 3-4 metų, o gausų derlių brandina po 5-7 metų. Nuo vieno krūmo galėsite priskinti iki 1-3 kg uogų, priklausomai nuo uogų dydžio ir krūmo amžiaus. Sausmedžiai mėgsta saulėtą vietą, derlingą, drėgną, bet neužmirkusį, kiek rūgštoką ar neutralų dirvožemį. Kad augalas neišmirktų, venkite molingos žemės. Jei sausa, išlaikyti drėgmę ir maistingąsias medžiagas padės mulčiavimas (ypač spygliuočių žieve). Dirvos rūgštingumas taip pat neturi būti didelis – šilauogėms skirtos durpės gali būti per rūgščios. Geriausia sausmedžius sodinti rudenį arba anksti pavasarį (dar prieš sprogstant lapams). Kadangi šie krūmai kryžmadulkiai, gausiam derliui visuomet sodinkite bent dviejų skirtingų veislių augalus, maždaug 1,5 m atstumu. Krūmai dera iki 20-25 metų, tačiau gausesniam derliui patariama kiekvieną rudenį juos patręšti mėšlu.

PRIEŽIŪRA Valgomieji sausmedžiai kilę iš vietų, kur vasaros trumpos, todėl jų vegetacinis periodas baigiasi gana anksti – jau rugpjūčio mėnesį. Jei svarstote apie krūmo tręšimą, nuo liepos vidurio to nebedarykite, kad nepradėtų leisti naujų ūglių. Sveiko augalo nei kenkėjai, nei ligos pulti neturėtų. Jei taip nutiko, stenkitės išvengti cheminių priemonių – purškimui naudokite natūralius, ekologiškus preparatus arba paprasčiausią žalio muilo ir tabako nuovirą. Valgomieji sausmedžiai (Lonicera edulis) yra labai nereiklūs augalai – jiems nepakenkia net -5-7 laipsnių pavasarinės šalnos, geba ištverti žiemą, yra atsparūs ligoms bei kenkėjams. Nokstančias uogas labai mėgsta strazdai, varnėnai ir kiti paukščiai, todėl saugokite krūmus ir baigiant nokti, apdenkite tinklu.

NAUDA ŽMOGUI Sausmedžio uogos yra gana rūgščios, kai kurių rūšių – aitrios, tačiau tai yra pirmasis krūmas Lietuvoje, kuris sunokina uogas anksčiau net už žemuoges, todėl tomis pirmomis uogomis norisi tik mėgautis ir džiaugtis. Antras dalykas – tai labai sveikos uogos, kurios vadinamos Sibiro perlais. Jose gausu vitaminų, mineralų, antioksidantų. Šias uogas jūs galite ir šaldyti, džiovinti, gaminti įvairius patiekalus, netgi virti uogienę.

7 Prekės
Derėjimas
Rugpjūtis

Panašios prekės (16):

Prekė pridėta į palyginimą.