• −30%
  • −30%

Kadagys gulsčiasis 'Blue Chip'

Kodas: BA/Juniperus horizontalis

10,00 €
7,00 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Lot.Juniperus horizontalis 'Blue Chip' žemas šliaužiantis krūmas, augantis vidutiniškai greitai, sukuriantis tankius, sidabriškai mėlynus kilimus. Krūmas kasmet užauga apie 15 cm ilgio, po 10 auginimo metų paprastai neviršija 0,2 m aukščio ir 1,5 m skersmens.Visiškai atspari šalčiui (USDA 5a atšiaurumo zona).

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis

  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Juniperus horizontalis 'Blue Chip'

Sinonimai lot: Juniperus horizontalis  'Blue Moon'

Žemas šliaužiantis  krūmas, augantis  vidutiniškai  greitai, sukuriantis tankius, sidabriškai mėlynus kilimus.  Krūmas kasmet užauga apie 15 cm ilgio, po 10 auginimo metų paprastai neviršija 0,2 m aukščio ir 1,5 m skersmens. Ūgliai plinta žeme, o jų galai ir šoninės šakos šiek tiek kyla į viršų. Pusiau pavėsingose vietose senesniuose augaluose šoniniai ūgliai pakyla į viršų ir išsišakoja, saulėtose – kompaktiškesni ir driekiasi žemės paviršiuje. Maži, šiek tiek išsikišę ir smailūs spygliai tankiai supa ūglius, jie sidabriškai mėlynos spalvos, kuri žiemą įgauna šiek tiek purpurinį atspalvį. Žeme ropojančios šakelės lengvai įsišaknija. Augalai ornamentuoti šviesiai mėlynais, sferiniais kankorėžiais, gausiai padengtais vaškine danga. Rudenį krūmai įgauna purpurinį atspalvį.
Atsparumas: Visiškai atspari šalčiui (USDA 5a atšiaurumo zona).
Dirvožemis ir vieta: gerai auga lengvose dirvose, kuriose mažai maistinių medžiagų. Sunkias dirvas prieš sodinant krūmus reikia supurenti įberiant smėlio. Reikalingos saulėtos vietos. Tai puiki alternatyva vejai, ypač sausose ir nederlingose vietose. Rekomenduojama auginti namų soduose ir ant šlaitų. Pasodinta ant pylimų, juos sustiprina ir apsaugo nuo erozijos, o kompaktiškas kilimas – dirvą nuo piktžolių. Rekomenduojamas sodinimo tankis yra 2 vienetai kvadratiniame metre. Labai įdomiai atrodo atramine sienele apsaugotuose šlaituose ar kalvose pasodinti krūmai. Karantys ūgliai labai gražiai dengia vertikalius reljefo šlaitus, o pasodinti tarp riedulių imituoja kalnų upelį. Panašų efektą galima pasiekti sodinant krūmus dideliuose konteineriuose. Veislė puikiai tinka iškilių formų kūrimui. Tam tikslui užtenka prie krūmo įkalti kuolą, prie kurio bus nukreiptas aukštyn stipriausias ūglis.
Kilmė ir kiti ypatumai: Veislė išvesta Danijoje apie 1940 m.atradėjas, (selektorius): A.M. Jensenas , tačiau savo pavadinimą ir platinimą skolinga Amerikos D. Hill Nurseries medelynui iš Dandžio.
7 Prekės

Panašios prekės (16):

Prekė pridėta į palyginimą.