• −30%
  • −30%

Kadagys šliaužiantis 'Nana'

Kodas: BA/ Juniperus procumbens

10,00 €
7,00 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Lot. Juniperus procumbens 'Nana' lėtai auganti šliaužianti veislė su gražiais, vešliais žaliais spygliais ir žemomis šakomis. Užauga iki 15-20 cm aukščio, 1-1,5 m skersmens, kasmet užauga apie 15 cm. Lengvai auginama veislė, atspari žemai temperatūrai ir sausrai.

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis

  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija
Lot. Juniperus procumbens 'Nana'

Synonimai lot.: Juniperus procumbens 'Green Mound'

 Visžalis augalas, priklausantis kiparisų šeimai. Jis kilęs iš kalnuotų Japonijos vietovių. Krūmas su ūgliais, gulinčiais žemai ant žemės ir neaukštai nuo žemės, augantis centrinėje dalyje, sukuriantis tankius ,šviesiai žalius kilimus.  Krūmas auga lėtai, po 10 metų auginimo pasiekia iki 0,2 m aukščio ir  iki 1,5 m pločio, kasmet užauga apie 15 cm. Jauni ūgliai ilgi, žali ir lankstūs, vėliau stipriai išsišakoja ir tampa standūs. Šoninės šakelės trumpos, stačios. Mažos, ylos formos spygliai, 6-8 mm ilgio ir 2 mm pločio, yra standūs, dygliuoti, susibūrę į 3 sraigtus, iš apačios šviesiai žalios, išgaubti ir blizgūs viršuje, su ryškia, šiek tiek sidabrine vaga.Rutuliški vaisiai, 8 mm skersmens, žali, padengti pilka vaškine danga, sunokę tamsiai rudi. Viduje yra 2-3 sėklos.
Atsparumas: Lengvai auginama veislė, atspari žemai temperatūrai (USDA 6 atšiaurumo zona ) ir sausrai. Labai fotofiliškas augalas, reikalaujantis gerai saulėtų vietų. Vienas geriausių spygliuočių žemės dangos augalų, sukuriančių labai tankius ir kompaktiškus kilimėlius. Rekomenduojama sodinti alpinariumuose, ant pylimų ir šlaitų. 
Dirvožemis ir sodinimo vieta:  tai veislė su minimaliais auginimo reikalavimais. Gerai auga lengvose dirvose, kuriose mažai maistinių medžiagų. Sunkias dirvas prieš sodinant krūmus reikia supurenti įberiant smėlio. Augalui reikia saulėtų vietų. Tai puiki alternatyva vejai, ypač sausose ir nederlingose vietose. Krūmas rekomenduojamas auginti namų soduose , šlaituose, pylimuose....Pasodinta ant pylimų, juos sustiprina ir apsaugo nuo erozijos, o kompaktiškas kilimas saugo dirvą nuo piktžolių. Rekomenduojamas sodinimo tankis yra 2 vienetai kvadratiniame metre. Labai įdomiai atrodo atramine sienele apsaugotuose šlaituose ar kalvose pasodinti krūmai. Krintantys ūgliai labai gražiai uždengia vertikalius reljefo šlaitus. Veislė puikiai tinka iškiliems  akcentams.Tam tikslui pakanka prie krūmo įkalti kuolą, prie kurio paleidžiam lipti į viršų  stipriausią ūglį.
Kilmė ir kiti ypatumai: 'Nana' veislė, kurią Japonijoje išvedė A. Hill iš Amerikos medelyno D. Hill Nursery Co, 1904 m. pradėta prekiauti kaip Juniperus. japonica 'Nana'.Lėtai auganti veislė su gražiais, vešliais žaliais spygliais ir žemomis šakomis.Jam būdingi labai standūs, stori pagrindiniai ūgliai ir trumpos, stačios šakos. Palyginti platūs ir trumpi, dygliuoti spygliai, melsvai žali, šviesūs ir blizgūs, žiemą įgauna šiek tiek purpurinę spalvą.Šiuo metu tai pati populiariausia kadagių veislė ir plačiai prieinama prekyboje.


1 Vienetas

Panašios prekės (16):

Prekė pridėta į palyginimą.