• −30%
  • Nauja
  • −30%
  • Nauja

Tuja didžioji 'Whipcord' skiepyta (Posk.90-100cm)

Kodas: Whipcord posk. 70cm

135,00 €
94,50 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Tuja didžioji 'Whipcord' - skiepyta į stiebą (poskiepio aukštis 90-100 cm), lėtai auganti rutuliškos formos daugiašakė tujų veislė, išsiskirianti dekoratyviais svyrančiais siūliškais ūgliais. Šis augalas per 10 m. gali pasiekti 0,6 m aukštį ir 0,9 m plotį, atsparus šalčiui -26 °C (USDA 5 atšiaurumo zona).

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis

  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Atsparumas

-26 °C

Vieta

Dalinis pavėsis
Saulėta

Drėgmė

Vidutinė

Augumas

Mažas

Tuja didžioji 'Whipcord' (lot. Thuja plicata 'Whipcord')

Aukštis: 60 cm

Plotis: 90 cm

Dirvožemio reikalavimai: derlingas, neutralus, šarminis

Vieta: saulė, dalinis pavėsis

Ištvermė: atsparumas šalčiui -26.1 °C (USDA 5 atšiaurumo zona)

Visžalis/lapuotis: visžalis

Lapijos spalva: sodriai žalia-bronzinė lapija

Veislės ypatybės: tujos 'Whipcord' spygliai ilgi, plokščios formos, švelnūs. Šiltuoju metų laiku ši tuja būna sodriai žalios spalvos, žiemą įgauna bronzinį atspalvį. Geriausiai auga derlingoje, drėgnoje  ir vandeniui laidžioje dirvoje, saulėtose vietose arba daliniame pavėsyje. Šis spygliuotis jautriai reaguoja į sausrą. Tuja 'Whipcord' sodinama nedideliuose sodybų sklypuose, japoniškuose sodeliuose, alpinariumuose, taip pat puikia tinka įvairiose augalų kompozocijose.

Tujų auginimas ir priežiūra

Iš daugybės tujų veislių Lietuvoje geriausiai auga (yra ir tokių nuomonių, kad tai ir vienintelė tinkama auginti mūsų sąlygomis) būtent, vakarinė tuja (lot. Thuja occidentalis). Auginama net 40 dekoratyvinių tujų formų. Jos skiriasi augumu, lajos forma, ūglių ir šakelių forma, spalva.

Tujos plačiai auginamos dėl nereiklumo auginimo sąlygoms, puikiai pakenčia įvairų dirvožemį, apšviestumą, užterštą orą, atsparios žiemą, retai puolamos ligų ir kenkėjų, nesunkiai ištveria persodinimą. Tinka auginti po vieną, grupėmis, idealūs augalai gyvatvorėms. Tačiau.. yra ir keli trūkumai:

• jautrios drėgmės trūkumui, ypač jaunos ir ką tik pasodintos, nors per ilgai trunkančias sausras vertėtų laistyti ir didesnes tujas.

• turi specifinį kvapą, tačiau tai gal ir ne trūkumas, bet kaip bebūtų, ne visi jį pakenčia.

• ir reikia karpyti, paprastai 4-5 m. amžiaus tuja būna žmogaus aukščio (žinoma, dar reikėtų atsižvelgti ir į tujos formą).

Tujos lengvai prisitaiko prie įvairių sąlygų, bet vešliausiai auga vidutiniškai sunkiuose ir drėgnuose, laidžiuose ir derlinguose priesmėliuose ir priemoliuose, pusiau pavėsyje.

SODINIMAS

Vazonuose užaugintas tujas galima sodinti visą sezoną. O iš lysvės iškasti augalai sodinami ankstyvą rudenį (rugpjūčio-rugsėjo mėn.), kad iki žiemos spėtų įsišaknyti, arba pavasarį — balandžio mėnesį ir pirmoje gegužės pusėje. Sodinant reikėtų saugoti plikas šaknis nuo sudžiūvimo, jau po 15 min. apdžiūva smulkiosios šaknelės. Kai trūksta šviesos, tujos išretėja. Nuo tiesioginių saulės spindulių visą dieną, augalas gali nudžiūti, o žiemą nušalti.

Jei sodinate gyvatvorę – tai atstumas turėtų būti ne mažesnis nei 60-70 cm. Jei gyvatvorę sudarytų 2 eilės tujų – atstumas tarp medelių 2 metrai.

Lauke tujas galima auginti atvirame grunte ar vazone. Auginant vazone augalui reikia skirti daugiau dėmesio – dažniau palaistyt, kad neišdžiūtų, patręšt trąšomis mineralinėmis ar organinėmis trąšomis.

Jei sodinate prastoje dirvoje būtina iškasti didesnę duobę, į dugną priberti derlingos žemės. Sodinant netoli duobės centro iš vyraujančių vėjų pusės įkalamas kuolas tujai pririšti. Į paruoštą sodinti duobę įdedama drėgnų durpių, jos sumaišomos su žeme, durpėmis ar kompostu. Negalima į duobę dėti šviežio mėšlo. Jis turi būti gerai perpuvęs, lygiomis dalimis sumaišytas su lapine ar velėnine kompostine žeme.

Sodinant būtina stengtis nepažeisti šaknų, išsaugoti žemės gumulą aplink jas. O jei žemės nubiro, tai saugoti plikas smulkiąsias šaknis nuo sudžiūvimo. Augalo šaknis būtina užžerti derlinga žeme.

Sodinamo augalo šaknies kaklelis turi būti sulig dirvos paviršiumi. Sodinukas turi būti pasodintas tokiame gylyje, kokiame augo medelyne ar tiesiog prieš persodinimą. Lengvose smėlio ir sausose dirvose galima sodinti ir giliau. Sunkiose dirvose pasodinus per giliai, galima augalams pakenkti.

Palei duobės kraštus supilamas nedidelis pylimėlis, kad laistant neištekėtų vanduo. Žemė aplink sodinuką sutrypiama, jis gausiai per kelis kartus palaistomas ir mulčiuojamas durpėmis ar kompostu. Tai neleis augti piktžolėms, sulaikys drėgmę, palankiai veiks dirvos mikroorganizmų veiklą ir maitins dirvą. Mulčiuoti medžiai ir krūmai geriau prigyja ir sparčiau auga.

Jeigu orai sausi, po pasodinimo reikia laistyti gausiai, 3-5 kartus. Jeigu augalai buvo sodinti pavasarį, juos reikia laistyti visą vasaros sezoną, ypač jeigu vasara karšta ir sausa.

Rudenį sodintus spygliuočius iki užšąlant (nesvarbu, koks oras) reikia nuolat gausiai laistyti. Tada jie geriau žiemoja (žiemą dalį drėgmės spygliai išgarina).

TRĘŠIMAS

Vidutiniškai derlingose, drėgnose ir puriose dirvose tujų sodinukai ir netręšti auga puikiai. O jei žemė prasta arba labai silpnai atrodo sodinukai, galima patręšti mineralinių kompleksinių trąšų tirpalu (20-30g/10 l vandens). Tinka specialiai skirtos spygliuočiams, taip pat įvairios kompleksinės arba vienanarės azoto trąšos, parduotuvėse yra ir tik tujoms skirtų trąšų. Prieš tręšiant reikėtų dirstelti gamintojų rekomendacijas ant trąšų pakuotės, tačiau standartinė norma 1 kvad.m - apie 30-50 g trąšų. Vasaros antroje pusėje ir rudenį negalima tręšti azotu, o vėlų rudenį išbarstomos tik kalio ir fosforo trąšos. Organinių trąšų geriau nenaudoti, nes spygliuočiai labai jautrūs jų pertekliui.

PRIEŽIŪRA

Prižiūrėti tujas nesudėtinga, tai vienas iš nereikliausių augalų. Nors, įkišus į žemę, nereikėtų ir pamiršti.

Nuo žvarbaus žiemos ar ankstyvo pavasario vėjo tujos gali pradėti džiūti, pleišėti augalo žievė. Taigi žiemą reikėtų stengtis apsaugoti tujas nuo staigių temperatūros pokyčių bei žvarbaus vėjo - jas pridengiant.

Tujų žievės pleišėjimas galimas ir dėl netinkamo tręšimo – ypač azoto trąšomis vėlai rudenį, nes per vėlai patręštos tujų šakutės nesuspėja sumedėti ir todėl būna daug jautresnės šalčiui ir kitiems aplinkos poveikiams.

Jei vietovė, kur pasodintos tujos yra dažnai mirkstanti, sunki žemė - gali pradėti pūti šaknys o pats augalas nykti. Tokiu atveju reikėtų tujas atsargiai iškasti ir pradėjusias pūti šaknis išpjaustyti, paliekant tik sveikąsias, trumpam pamerkti į fungicidų tirpalą ir pasodinti į kitą, tinkamesnę vietą. Persodinta tuja turėtų atsigauti.

Esant itin sausam orui, vertėtų palieti vandens ne tik po tuja, bet ir apipurkšti vandeniu patį augalą. Jei nusipirkote taip vadinamą importinę/atvežtinę tują, bent pirmąją žiemą reikėtų uždengti, nes jos dar neprisitaikiusios prie mūsų klimato. Žiemą, kai gausiai pasninga, nuo didesnių augalų reikėtų nupurtyti sniegą, kad jis neišlankstytų ar neišlaužytų šakų. Jei tujos siaura laja, jas galima nestandžiai apvynioti virve, taip mažiau pakenks sniegas ir mažiau išsilankstys.

MULČIAVIMAS

Visas tujas, ypač jaunas, pravartu mulčiuoti, tam tinka durpės, pjuvenos, švarūs sveiki lapai (išskyrus vaismedžių, nes jie serga grybinėmis ligomis).

Tujoms mulčiuoti ypač tinka kompostas ir gerai perpuvęs mėšlas. Šviežio verčiau nenaudoti. O tręšimas mėšlu itin paprastas, tiesiog truputis mėšlo sumaišoma su puria žeme ir šiuo mišiniu mulčiuojama tujos.

Koks bebūtų mulčias, jis neturi liesti kamieno.

GENĖJIMAS

Tujos paprastai genimos ramybės laikotarpiu – žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, tinka ir ruduo. Tačiau tujų žaizdos puikiai užgyja, todėl reikalui prispyrus, kai nesuspėjama pavasarį galima genėti ir vasarą (liepą-rugpjūtį). Tujas genėkite tik sausu ir giedru oru. Paprastai galima karpyti tiek viršų, tiek šonus, taip suformuojama pageidaujamo aukščio ir pločio tuja arba gyvatvorė. Išpjautos ligotos šakos iš karto turėtų būti sudeginamos.

5 Prekės

Panašios prekės (4):

Prekė pridėta į palyginimą.