• −30%
  • −30%

Šilauogė 'Legacy'

Kodas: 'Legacy'

12,00 €
8,40 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Aukštoji šilauogė (Vaccinium Corymbosum 'Legacy') vidutiniškai vėlyva veislė, dera rugpjūčio antroje pusėje, vaisiai vidutiniški dideli, sunoksta palaipsniui per 3 savaites. Populiari, labai sena derlinga veislė, vertinama dėl mažesnio reiklumo dirvožemio kokybei ir labai gerų skonio savybių. (USDA bandymų metu pripažinta viena iš geriausio skonio veislių). Nuskintos uogos laikosi ilgai ...

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis

  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Derėjimo laikas: vidutiniškai vėlyva (dera rugpjūčio antroje pusėje), sunoksta palaipsniui per 3 savaites.

Derlingumas: derlinga.

Atsparumas: labai atspari šalčiui, sausrai, kenkėjams, mažesnis atsparumas grybelinėms ligoms.

Vaisiai: uogos vidutinio stambumo (deri rugpjūčio mėn bėgyje), labai skanios, malonaus miško uogų skonio ir itin aromatingos (USDA bandymų metu pripažinta viena iš geriausio skonio veislių ). Kotelio randas mažas, todėl uogos tinka tolimam transportavimui ir ilgesniam išlaikymui. Naudojamos šviežios uogos(nuskintos išsiliko iki 6 savaičių) taip pat perdirbimui, užšaldymui, uogienėms, desertams .

Žydėjimas: žydi( priklausomai pagal oro sąlygas ) gegužės pirmoje pusėje. Dalinai savidulkė veislė, bet geriausiai dera pasodinta draugijoje su kitomis veislėmis, kurios žydi labai panašiu laikotarpiu (.Duke', 'Herbert','Bonifacy',Toro ',Chanticleer','Spartan'.)

Veislės ypatybės: viena iš pačių seniausių veislių sukurta JAV. Krūmas stipraus augumo, pasiekia apie 1,8-2m. aukščio, vainikas tankus šiek tiek platesnio charakterio,reikalingas intensyvus genėjimas. Dekoratyvi, pusiau visžalė veislė šiltesnėmis žiemomis išlaiko didesnę lapijos dalį, o orui stipriau atvėsus lapai nusidažo raudona spalva.

 

ŠILAUOGIŲ SODINIMAS IR PRIEŽIŪRA

 

Vieta: Geriausiai auga saulėtoje vietoje, užuovėjoje. Dėl saulės trūkumo nukentės vaisių dydis ir skoninės savybės. Sodinti ypač puriame, drėgname, bet neužmirkusiame, rūgščiame (pH 3,5-4,5) dirvožemyje.

Mulčiavimas: Kad karštomis dienomis mažiau prarastume drėgmę, taipogi sumažinti dirvožemio temperatūros svyravimą po šaltesnių naktų pavasaryje ir rudenį, rekomenduojame mulčiuoti (apie 5-7 cm) pušų žieve su spygliais, spygliuočio drožlėmis ar susmulkintais jau papuvusių spygliuočių rastų gabaliukais, kankorėžiais ir kt.

Laistymas: palaikyti drėgną, bet neužmirkusį dirvožemį. Per dvi paras užmirkusiame arba perdžiūvusiame dirvožemyje augalas žus. Tad kiek reikia drėgmės? Ar ne per daug sausa ar pernelyg drėgna galite nustatyti paprastu būdu patys, suspaudus saujoje dirvožemį (paimtą iš 10-20 cm gylio), jeigu suspaudus stipriai sunkiasi vanduo - dirvožemis per drėgnas, jeigu subyra - per sausas. Dar viena būtina sąlyga - palaikyti rūgštų dirvožemį (pH 3,5-4,5.) Laikui bėgant (ypač lietingu laikotarpiu ar po stipraus lietaus) dirvožemio pH gali pakilti iki augalui pavojingos pH 6-7 ribos (ilgalaikis toks aukštas pH lygis skurdins arba pražudys augalą), tad kad palaikyti artimą reikiamam pH lygį, reikia kelis kartus per sezoną patikrint dirvožemio pH, neturint galimybių tai padaryti, geriau tuomet nerizikuoti ir 'liaudišku būdu" maždaug bent kartą savaitėje parūgštinti laistymui skirtą vandenį tuo, ką tikrai turite namuose pvz. (saugi norma 200ml (1stiklinė) maistinio 6-9% Acto į 10 l vandens).

Sodinimas: sodinama maždaug 1-2 metrų atstumu, tarpueilį išlaikant apie 2,5 m. Duobės (griovio) gylis apie 40-cm, pločio apie 90-100 cm. Sodinant drėgnesnėse vietose (kur gruntinis vanduo gali siekti 40cm ar daugiau rekomenduotina sodinti į 'kaupą" - pakeliant 15-20 cm aukščiau dirvožemio lygio. Užpildyti paruoštai duobei tinka aukštapelkių (rudos) durpės, papildomai į durpes pridedant maždaug trečią dalį ar pusę nešviežių, bent 2-3 metų senumo, spygliuočių pjuvenų ar drožlių, smulkintos spygliuočių žievės, spyglių, kankorėžių.

Tręšimas: Pirmą sezoną po pasodinimo netręšti, antrą sezoną ir vėliau galima tręšti rūgščiomis, šilauogių trąšomis. Jokiu būdu nepertręšti, nes tai gali būti pražūtinga augalui.

Genėjimas: Pirmus keturis - penkis metus genėti nereikia, vėliau saulėtomis žiemos pabaigos dienomis kiekvieną metą pradėti genėti šalinant seniausias šakas. Paliekami tik jaunesni (6-8) pagrindiniai jauniausi ūgliai. Taip pat rekomenduotina pašalinti prie žemės nulinkusias šakas, išgenėti viena su kita labai susiglaudusias - užtamsinančias viena kitą šakas.

8 Prekės

Rekomenduojame:

Panašios prekės (16):

Prekė pridėta į palyginimą.