• −30%
  • −30%

Šilauogė 'Chanticleer'

Kodas: 'Chanticleer'

8,50 €
5,95 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Aukštoji šilauogė (Vaccinium Corymbosum 'Chanticleer') labai ankstyva veislė (pati anksčiausiai pradedanti derėti veislė, vaisiai dera pačiomis pirmomis liepos mėn. dienomis, keletą dienų anksčiau nei veislė 'Earliblue') .Populiari dėl aukštos vaisių kokybės, gan didelių labai ankstyvų ir gero skonio vaisių. Žydi vėlai (kaip ir visos vidutinio ankstyvumo veislės), todėl maža rizika kad per ...

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis

  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Derėjimo laikas: labai ankstyva (vaisiai deri apie liepos 01 - 10 d.), priklausomai nuo oro sąlygų, pirmieji vaisiai gali sunokti anksčiau-net birželio paskutinę savaitę, sunoksta tolygiai per 2 savaites.

Derlingumas: derlinga, (4,5-5,5 kg. nuo vieno subrendusio krūmo). Derlius ypač gausus švelnesniame klimate, esant nedideliems temperatūros svyravimams.

Atsparumas: atspari šalčiui( -28'C), sausrai, grybelinėms ligoms, kenkėjams.

Vaisiai: uogos vidutinio stambumo-stambios(1,7-2,3 mm., iki 6,5 g.masės, šiek tiek mažesnės nei 'Duke' veislės ), patrauklios išvaizdos, saldžios, švelnaus saldžiarūgščio skonio, gero aromato. Vaisiai šiek tiek suplotos formos, šviesiai mėlynos spalvos su šviesiu vaškiniu apnašu, po derliaus nuėmimo labai ilgai išlaiko šviesiai mėlyną spalvą. Uogos gan tvirtos, todėl atsparios sandėliavimui ir transportavimui. Labai gerai ir ilgai laikosi šaldytuve ar sandėliuojamos žemoje kontroliuojamoje temperatūroje. Skonis dar labiau pagerėja keletą valandų palaikius uogas šaldytuve. Rekomenduojama rankiniam ir mechaniniam derliaus nuėmimui.

Žydėjimas: žydi( priklausomai pagal oro sąlygas ) gegužės I-III savaitėmis. Dalinai savidulkė veislė, bet dar geriau dera pasodinta draugijoje su kitomis veislėmis, kurios žydi panašiu laikotarpiu pvz:'Duke',Spartan' ,'Bonifacy', 'Jersey', 'Darrow','Elizabeth'...)

Veislės ypatybės: sukurta JAV Naujojo Džersio žemės ūkio eksperimentinėje stotyje A.D.Draper , G.J.Gallett ir G. Jelenkovic kryžminant Vaccinium corymbosum G-180 ir ME-US 6620, 1974 m.Krūmas auga vidutiniškai stipriai, ūgliai stiprūs ir statūs , šiek tiek išsišakoję į šonus., pasiekia apie 1,6 m. aukščio, reikalauja genėjimo.

 

ŠILAUOGIŲ SODINIMAS IR PRIEŽIŪRA

 

Vieta: Geriausiai auga saulėtoje vietoje, užuovėjoje. Dėl saulės trūkumo nukentės vaisių dydis ir skoninės savybės. Sodinti ypač puriame, drėgname, bet neužmirkusiame, rūgščiame (pH 3,5-4,5) dirvožemyje.

Mulčiavimas: Kad karštomis dienomis mažiau prarastume drėgmę, taipogi sumažinti dirvožemio temperatūros svyravimą po šaltesnių naktų pavasaryje ir rudenį, rekomenduojame mulčiuoti (apie 5-7 cm) pušų žieve su spygliais, spygliuočio drožlėmis ar susmulkintais jau papuvusių spygliuočių rastų gabaliukais, kankorėžiais ir kt.

Laistymas: palaikyti drėgną, bet neužmirkusį dirvožemį. Per dvi paras užmirkusiame arba perdžiūvusiame dirvožemyje augalas žus. Tad kiek reikia drėgmės? Ar ne per daug sausa ar pernelyg drėgna galite nustatyti paprastu būdu patys, suspaudus saujoje dirvožemį (paimtą iš 10-20 cm gylio), jeigu suspaudus stipriai sunkiasi vanduo - dirvožemis per drėgnas, jeigu subyra - per sausas. Dar viena būtina sąlyga - palaikyti rūgštų dirvožemį (pH 3,5-4,5.) Laikui bėgant (ypač lietingu laikotarpiu ar po stipraus lietaus) dirvožemio pH gali pakilti iki augalui pavojingos pH 6-7 ribos (ilgalaikis toks aukštas pH lygis skurdins arba pražudys augalą), tad kad palaikyti artimą reikiamam pH lygį, reikia kelis kartus per sezoną patikrint dirvožemio pH, neturint galimybių tai padaryti, geriau tuomet nerizikuoti ir 'liaudišku būdu" maždaug bent kartą savaitėje parūgštinti laistymui skirtą vandenį tuo, ką tikrai turite namuose pvz. (saugi norma 200ml (1stiklinė) maistinio 6-9% Acto į 10 l vandens).

Sodinimas: sodinama maždaug 1-2 metrų atstumu, tarpueilį išlaikant apie 2,5 m. Duobės (griovio) gylis apie 40-cm, pločio apie 90-100 cm. Sodinant drėgnesnėse vietose (kur gruntinis vanduo gali siekti 40cm ar daugiau rekomenduotina sodinti į 'kaupą" - pakeliant 15-20 cm aukščiau dirvožemio lygio. Užpildyti paruoštai duobei tinka aukštapelkių (rudos) durpės, papildomai į durpes pridedant maždaug trečią dalį ar pusę nešviežių, bent 2-3 metų senumo, spygliuočių pjuvenų ar drožlių, smulkintos spygliuočių žievės, spyglių, kankorėžių.

Tręšimas: Pirmą sezoną po pasodinimo netręšti, antrą sezoną ir vėliau galima tręšti rūgščiomis, šilauogių trąšomis. Jokiu būdu nepertręšti, nes tai gali būti pražūtinga augalui.

Genėjimas: Pirmus keturis - penkis metus genėti nereikia, vėliau saulėtomis žiemos pabaigos dienomis kiekvieną metą pradėti genėti šalinant seniausias šakas. Paliekami tik jaunesni (6-8) pagrindiniai jauniausi ūgliai. Taip pat rekomenduotina pašalinti prie žemės nulinkusias šakas, išgenėti viena su kita labai susiglaudusias - užtamsinančias viena kitą šakas.

89 Prekės

Rekomenduojame:

Panašios prekės (16):

Prekė pridėta į palyginimą.