• −30%

Šilauogė 'Pink Lemonade'

Kodas: Pink lemonade

12,00 €
8,40 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Šilauogė aukštoji (Vaccinium Corymbosum 'Pink Blueberry') tai nepaprasta ir unikali veislė kuri kaip rodo pavadinimas subręsta raudonai - rožine spalva. 

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis

  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Tai ilgametis JAV sveikatos departamento vaisius. Vidutiniškai vėlyva (dera rugsėjo mėn bėgyje) veislė. Esmėje labai gražus ir dekoratyvus krūmas, tad galima auginti matomoje vietoje sode, balkone ar terasoje.

Derėjimo laikas: vidutiniškai vėlyva (vaisiai deri apie rugsėjo 01 - rugsėjo 30 d. sunoksta palaipsniui per 4 savaites).

Derlingumas: derlinga (nuo krūmo priskinama apie 3-4- kg.)

Atsparumas: atspari šalčiui( -26'C), sausrai, grybelinėms ligoms, kenkėjams.

Vaisiai: uogos rožinės spalvos , vidutiniškai stambios (apie 16-17 mm.), labai skanios ir saldžios (citrinos aromato)-desertinė veislė. Uogos žymiai saldesnės nei kitų rūšių su mėlynomis uogomis. Atsparios transportavimui, tinka desertams, džemams, užšaldymui...

Žydėjimas: žydi labai gražiai (priklausomai pagal oro sąlygas) gegužes-birželio mėn, nuo nuostabiais baltos iki rausvos varpelio formos žiedais. Dalinai savidulkė veislė, bet geriausiai dera draugijoje su kitomis veislėmis, kurios žydi panašiu laikotarpiu). Idealiausiai dera pasodinta kartu su veislėmis 'Powderblue', 'Ochlockonee' arba 'Tifblue'.

Veislės ypatybės: sukurta JAV 1970m. Krūmas vidutiniškai augus, pasiekia Apie 1,6 m. aukščio ir apie 1,5m. pločio, reikalauja vidutinio genėjimo.Labai dekoratyvus krūmas .Lapai pailgos formos , mažesni negu kitų rūšių šilauogių, vasarą žalios spalvos , rudenį keičia spalvą iš pradžių į raudoną, vėliau į oranžinę. Lapai rudenį ar šiltą žiemą ilgai nenukrenta. Esmėje labai gražus ir dekoratyvus krūmas, tad galima auginti matomoje vietoje sode, balkone ar terasoje.

 

 

ŠILAUOGIŲ SODINIMAS IR PRIEŽIŪRA

 

Vieta: Geriausiai auga saulėtoje vietoje, užuovėjoje. Dėl saulės trūkumo nukentės vaisių dydis ir skoninės savybės. Sodinti ypač puriame, drėgname, bet neužmirkusiame, rūgščiame (pH 3,5-4,5) dirvožemyje.

Mulčiavimas: Kad karštomis dienomis mažiau prarastume drėgmę, taipogi sumažinti dirvožemio temperatūros svyravimą po šaltesnių naktų pavasaryje ir rudenį, rekomenduojame mulčiuoti (apie 5-7 cm) pušų žieve su spygliais, spygliuočio drožlėmis ar susmulkintais jau papuvusių spygliuočių rastų gabaliukais, kankorėžiais ir kt.

Laistymas: palaikyti drėgną, bet neužmirkusį dirvožemį. Per dvi paras užmirkusiame arba perdžiūvusiame dirvožemyje augalas žus. Tad kiek reikia drėgmės? Ar ne per daug sausa ar pernelyg drėgna galite nustatyti paprastu būdu patys, suspaudus saujoje dirvožemį (paimtą iš 10-20 cm gylio), jeigu suspaudus stipriai sunkiasi vanduo - dirvožemis per drėgnas, jeigu subyra - per sausas. Dar viena būtina sąlyga - palaikyti rūgštų dirvožemį (pH 3,5-4,5.) Laikui bėgant (ypač lietingu laikotarpiu ar po stipraus lietaus) dirvožemio pH gali pakilti iki augalui pavojingos pH 6-7 ribos (ilgalaikis toks aukštas pH lygis skurdins arba pražudys augalą), tad kad palaikyti artimą reikiamam pH lygį, reikia kelis kartus per sezoną patikrint dirvožemio pH, neturint galimybių tai padaryti, geriau tuomet nerizikuoti ir 'liaudišku būdu" maždaug bent kartą savaitėje parūgštinti laistymui skirtą vandenį tuo, ką tikrai turite namuose pvz. (saugi norma 200ml (1stiklinė) maistinio 6-9% Acto į 10 l vandens).

Sodinimas: sodinama maždaug 1-2 metrų atstumu, tarpueilį išlaikant apie 2,5 m. Duobės (griovio) gylis apie 40-cm, pločio apie 90-100 cm. Sodinant drėgnesnėse vietose (kur gruntinis vanduo gali siekti 40cm ar daugiau rekomenduotina sodinti į 'kaupą" - pakeliant 15-20 cm aukščiau dirvožemio lygio. Užpildyti paruoštai duobei tinka aukštapelkių (rudos) durpės, papildomai į durpes pridedant maždaug trečią dalį ar pusę nešviežių, bent 2-3 metų senumo, spygliuočių pjuvenų ar drožlių, smulkintos spygliuočių žievės, spyglių, kankorėžių.

Tręšimas: Pirmą sezoną po pasodinimo netręšti, antrą sezoną ir vėliau galima tręšti rūgščiomis, šilauogių trąšomis. Jokiu būdu nepertręšti, nes tai gali būti pražūtinga augalui.

Genėjimas: Pirmus keturis - penkis metus genėti nereikia, vėliau saulėtomis žiemos pabaigos dienomis kiekvieną metą pradėti genėti šalinant seniausias šakas. Paliekami tik jaunesni (6-8) pagrindiniai jauniausi ūgliai. Taip pat rekomenduotina pašalinti prie žemės nulinkusias šakas, išgenėti viena su kita labai susiglaudusias - užtamsinančias viena kitą šakas.

17 Prekės

Rekomenduojame:

Panašios prekės (16):

Prekė pridėta į palyginimą.