• −30%
  • −30%

Šilauogė 'KazPliszka'

Kodas: KazPliszka

5,50 €
3,85 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Aukštoji šilauogė. Lenkijoje išvesta ankstyva veislė,pradeda derėti jau liepos pirmoje pusėje.Vaisiai vidutinio dydžio, labai aromatingi, pasižymi išskirtinėmis desertinėmis savybėmis , skonis primena miško mėlynes.Atspari šalčiui (virš -30'C) Dauguma vaisių sunoksta vienu metu. Galimas mechaninis derliaus nuėmimas.

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis
Atsiprašome, ši prekė jau išparduota.


  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Žydėjimas

gegužė-birželis

Atsparumas

Šalčiui atspari

Vieta

Dalinis pavėsis
Saulėta

Drėgmė

Vidutinė

Derėjimas

rugpjūtis

'Kazpliszka'veislė, kuriai pirmiausia būdingas ankstyvas derėjimas(liepos pirmoje pusėje). Taigi, jei norime greitai turėti vaisių, šis krūmas išpildys mūsų užgaidą ir duos vaisių anksčiausiai. Pavadinimas kilęs iš jo išradėjo daktaro Kazimiero Plišeko ( dr Kazimierza Pliszka)vardo. Nereikalauja ypatingos priežiūros, taip pat, kaip ir kitų veislių, nereikalauja intensyvaus ir reguliaraus laistymo, nors, žinoma, tai nepakenks.
 Krūmas žydi balandžio pabaigoje -gegužės pirmoje pusėje. Užtenka dirvą aprūpinti amonio sulfatu, ir krūmas atsipirks gražiais vaisiais. Svarbiausias šio augalo privalumas yra tai, kad vaisiai primena miško mėlynių skonį. Todėl vaisiai yra labai aromatingi, pasižymi išskirtinėmis desertinėmis savybėmis ir turi mažą tendrnciją kritimui. Vaisiai vidutinio dydžio, tamsios safyro spalvos ir sferinės formos.Dauguma vaisių sunoksta vienu metu. Galimas mechaninis derliaus nuėmimas.

ŠILAUOGIŲ SODINIMAS IR PRIEŽIŪRA

 

Vieta: Geriausiai auga saulėtoje vietoje, užuovėjoje. Dėl saulės trūkumo nukentės vaisių dydis ir skoninės savybės. Sodinti ypač puriame, drėgname, bet neužmirkusiame, rūgščiame (pH 3,5-4,5) dirvožemyje.

Mulčiavimas: Kad karštomis dienomis mažiau prarastume drėgmę, taipogi sumažinti dirvožemio temperatūros svyravimą po šaltesnių naktų pavasaryje ir rudenį, rekomenduojame mulčiuoti (apie 5-7 cm) pušų žieve su spygliais, spygliuočio drožlėmis ar susmulkintais jau papuvusių spygliuočių rastų gabaliukais, kankorėžiais ir kt.

Laistymas: palaikyti drėgną, bet neužmirkusį dirvožemį. Per dvi paras užmirkusiame arba perdžiūvusiame dirvožemyje augalas žus. Tad kiek reikia drėgmės? Ar ne per daug sausa ar pernelyg drėgna galite nustatyti paprastu būdu patys, suspaudus saujoje dirvožemį (paimtą iš 10-20 cm gylio), jeigu suspaudus stipriai sunkiasi vanduo - dirvožemis per drėgnas, jeigu subyra - per sausas. Dar viena būtina sąlyga - palaikyti rūgštų dirvožemį (pH 3,5-4,5.) Laikui bėgant (ypač lietingu laikotarpiu ar po stipraus lietaus) dirvožemio pH gali pakilti iki augalui pavojingos pH 6-7 ribos (ilgalaikis toks aukštas pH lygis skurdins arba pražudys augalą), tad kad palaikyti artimą reikiamam pH lygį, reikia kelis kartus per sezoną patikrint dirvožemio pH, neturint galimybių tai padaryti, geriau tuomet nerizikuoti ir 'liaudišku būdu" maždaug bent kartą savaitėje parūgštinti laistymui skirtą vandenį tuo, ką tikrai turite namuose pvz. (saugi norma 200ml (1stiklinė) maistinio 6-9% Acto į 10 l vandens).

Sodinimas: sodinama maždaug 1-2 metrų atstumu, tarpueilį išlaikant apie 2,5 m. Duobės (griovio) gylis apie 40-cm, pločio apie 90-100 cm. Sodinant drėgnesnėse vietose (kur gruntinis vanduo gali siekti 40cm ar daugiau rekomenduotina sodinti į 'kaupą" - pakeliant 15-20 cm aukščiau dirvožemio lygio. Užpildyti paruoštai duobei tinka aukštapelkių (rudos) durpės, papildomai į durpes pridedant maždaug trečią dalį ar pusę nešviežių, bent 2-3 metų senumo, spygliuočių pjuvenų ar drožlių, smulkintos spygliuočių žievės, spyglių, kankorėžių.

Tręšimas: Pirmą sezoną po pasodinimo netręšti, antrą sezoną ir vėliau galima tręšti rūgščiomis, šilauogių trąšomis. Jokiu būdu nepertręšti, nes tai gali būti pražūtinga augalui.

Genėjimas: Pirmus keturis - penkis metus genėti nereikia, vėliau saulėtomis žiemos pabaigos dienomis kiekvieną metą pradėti genėti šalinant seniausias šakas. Paliekami tik jaunesni (6-8) pagrindiniai jauniausi ūgliai. Taip pat rekomenduotina pašalinti prie žemės nulinkusias šakas, išgenėti viena su kita labai susiglaudusias - užtamsinančias viena kitą šakas.

Derėjimas
rugpjūtis

Rekomenduojame:

Panašios prekės (16):

Prekė pridėta į palyginimą.