• −30%

Raugerškis ‘Golden Devine‘

Kodas: Golden Devine

7,00 €
4,90 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Tunbergo raugerškis ‘Golden Devine‘ (lot. berberis thunbergii ‘Golden Devine‘). Nykštukinis, bet efektingas krūmas. Užauga iki 40 cm aukščio ir 60 cm pločio. Jis turi mažus, ryškiai geltonus lapus, kurie rudenį tampa oranžiniai. Per žiemą išliekantys raudoni vaisiai puošia mūsų sodą ir yra paukščių maistas.

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis

  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Aukštis

0,40 m

Plotis

0,60 m

Žydėjimas

Gegužė

Atsparumas

-34.4°C 4 zona Šalčiui atspari

Vieta

Dalinis pavėsis
Saulėta

Drėgmė

Maža

Veislės ypatybės: Tunbergo raugerškis ‘Golden Devine‘ - vienas iš efektyviausių augalų, naudojamų sodo kompozicijose. Ši veislė žydi gegužės mėnesį. Tada ant raugerškio atsiranda geltonos, mažos gėlės, skleidžiančios subtilų kvapą. Antroje vasaros pusėje ant krūmo atsiranda raudoni kiaušinio formos vaisiai, kuriuos paukščiai noriai lesa. Jis dažnai pasirenkamas gyvatvorėms, alpinariumams ir sienoms. Gerai atrodo pasodintas tiek atskirai, tiek grupėmis. Krūmas taip pat tinka auginti vazonuose ir konteineriuose. Dėl spalvos pasikeitusių lapų ir raudonų vaisių raugerškis visus metus puošia mūsų sodus.

Žydėjimas: žydi gegužės mėn. Žiedai geltonos spalvos.

Dirvožemis: krūmas nereiklus dirvožemiui. Labiausiai tinka pralaidus dirvožemis – gali būti ir rūgštinis, ir šarminis, taip pat šis augalas augs ir kalkingame dirvožemyje.

Vieta: saulėta, dalinis pavėsis.

Kilmė ir ypatumai: Veislė kilusi iš Laukinio Tunbergo raugerškio (Berberis thunbergii), kuris auga kalnuotose Japonijos ir Kinijos vietovėse.

Auginimas ir priežiūra

Sodinimas: labiausiai tinka gerai nusausintas, pralaidus dirvožemis – gali būti ir rūgštinis, ir šarminis, taip pat šis augalas augs ir kalkingame dirvožemyje. Jokiu būdu nesodinkite raugerškio labai drėgnoje vietoje, nes jis prastai augs. Prieš sodinant į dirvožemį patartina įmaišyti durpių ir komposto, tada krūmas augs pastebimai greičiau, bus vešlesnis.

Vieta: geriau parinkti šviesią vietą, nes daugelio ryškesnių ir margesnių rūšių neslapai šešėlyje praranda spalvotumą. Norint, kad augalas išsiskirtų tarp kitų augalų, o neužgožtas jis gražiausias, reikia sodinti krūmą 1,5-2 m atstumu nuo kitų augalų. Jei iš raugerškių formuojama tanki gyvatvorė, sodinti po 4 krūmelius viename metre, jei laisvesnė - po 2. Tinka sodinti augalų grupėse, alpinariumuose, spalvinėms kompozicijoms, vazoninėms kompozicijoms. Ypač gražiai atrodo pasodinti prie mūrinės sienos arba prie tvoros, taip pat iš jų galima formuoti gyvatvorę, nes šie augalai gana vešlūs. Prie raugerškio galima sodinti ir rožes – jos labai gražiai atrodys vešlių krūmo lapų fone.

Priežiūra: raugerškis atsparus šalčiui, gana atsparus sausroms. Papildomai tręšiama antrais metais po pasodinimo azoto trąšomis (20-30 g karbamido kibirui vandens). Vėliau kartą per 3-4 metus. Teigiamai reaguoja į trąšas su mikroelementais. Laistoma kartą per savaitę, reikėtų ravėti ir purenti žemę.

Genėjimas: gerai reaguoja į kirpimą, tad genima kasmet, nuo antrų augimo metų, pašalinant silpnus ūglius. Seni krūmai retinami pavasarį. Raugerškių gyvatvores reikia pradėti genėti antraisiais metais po pasodinimo pašalinant nuo 1/2 iki 2/3 antžeminės dalies. Sekančiais metais genėti galima birželio pirmoje pusėje ir rugpjūčio pradžioje.

Jei norite suformuoti krūmą, karpyti jį geriausia vasaros pabaigoje, tada krūmas puikiai ištvers procedūrą. Šaknų atžalas dauginimui taip pat geriausia atskirti vasaros pabaigoje, kai jos išauga iki apytikriai 8 cm ilgio.

5 Prekės

Panašios prekės (16):

Prekė pridėta į palyginimą.