• −30%

Raugerškis ‘Golden Zwerg‘

Kodas: Golden Zwerg

7,00 €
4,90 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Tunbergo raugerškis ‘Golden Zwerg‘ (lot. berberis thunbergii ‘Golden Zwerg‘). Iki 0,40 m aukščio ir 0,50 m pločio užaugantis nykštukinis krūmas. Augalo lapeliai auksinės spalvos, žiedai gelsvi, žydi gegužės mėn.

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis
Atsiprašome, ši prekė jau išparduota.


  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Aukštis

0,40 m

Plotis

0,50 m

Žydėjimas

Gegužė

Atsparumas

4 zona Šalčiui atspari

Vieta

Dalinis pavėsis
Saulėta

Drėgmė

Maža

Veislės ypatybės: Tunbergo raugerškis ‘Golden Zwerg‘ - gražios, sferinės formos ir lėtai augančios raugerškės. Veislė yra nykštukinė, miniatiūrinė, kuri be formavimo ir apipjaustymo išlaiko kompaktišką, suploto rutulio formą. Auksinė lapų spalva išsilaiko visą sezoną nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, kai lapų pakraščiai įgauna oranžinę spalvą. Užauga iki 40 cm aukščio ir apie 50 cm skersmens. Želdiniuose tinka sodinti grupėmis, idealiai tinka mažiems sodams, kompozicijose su kitais augalais, alpinariumams, miesto erdvėse, parkuose.

Žydėjimas: žydi gegužės mėn. Žiedai gelsvos spalvos.

Dirvožemis: krūmas nereiklus dirvožemiui. Labiausiai tinka pralaidus dirvožemis – gali būti ir rūgštinis, ir šarminis, taip pat šis augalas augs ir kalkingame dirvožemyje.

Vieta: saulėta, dalinis pavėsis.

Kilmė ir ypatumai: Veislė kilusi iš Laukinio Tunbergo raugerškio (Berberis thunbergii), kuris auga kalnuotose Japonijos ir Kinijos vietovėse.

Auginimas ir priežiūra

Sodinimas: labiausiai tinka gerai nusausintas, pralaidus dirvožemis – gali būti ir rūgštinis, ir šarminis, taip pat šis augalas augs ir kalkingame dirvožemyje. Jokiu būdu nesodinkite raugerškio labai drėgnoje vietoje, nes jis prastai augs. Prieš sodinant į dirvožemį patartina įmaišyti durpių ir komposto, tada krūmas augs pastebimai greičiau, bus vešlesnis.

Vieta: geriau parinkti šviesią vietą, nes daugelio ryškesnių ir margesnių rūšių neslapai šešėlyje praranda spalvotumą. Norint, kad augalas išsiskirtų tarp kitų augalų, o neužgožtas jis gražiausias, reikia sodinti krūmą 1,5-2 m atstumu nuo kitų augalų. Jei iš raugerškių formuojama tanki gyvatvorė, sodinti po 4 krūmelius viename metre, jei laisvesnė - po 2. Tinka sodinti augalų grupėse, alpinariumuose, spalvinėms kompozicijoms, vazoninėms kompozicijoms. Ypač gražiai atrodo pasodinti prie mūrinės sienos arba prie tvoros, taip pat iš jų galima formuoti gyvatvorę, nes šie augalai gana vešlūs. Prie raugerškio galima sodinti ir rožes – jos labai gražiai atrodys vešlių krūmo lapų fone.

Priežiūra: raugerškis atsparus šalčiui, gana atsparus sausroms. Papildomai tręšiama antrais metais po pasodinimo azoto trąšomis (20-30 g karbamido kibirui vandens). Vėliau kartą per 3-4 metus. Teigiamai reaguoja į trąšas su mikroelementais. Laistoma kartą per savaitę, reikėtų ravėti ir purenti žemę.

Genėjimas: gerai reaguoja į kirpimą, tad genima kasmet, nuo antrų augimo metų, pašalinant silpnus ūglius. Seni krūmai retinami pavasarį. Raugerškių gyvatvores reikia pradėti genėti antraisiais metais po pasodinimo pašalinant nuo 1/2 iki 2/3 antžeminės dalies. Sekančiais metais genėti galima birželio pirmoje pusėje ir rugpjūčio pradžioje.

Jei norite suformuoti krūmą, karpyti jį geriausia vasaros pabaigoje, tada krūmas puikiai ištvers procedūrą. Šaknų atžalas dauginimui taip pat geriausia atskirti vasaros pabaigoje, kai jos išauga iki apytikriai 8 cm ilgio.

Panašios prekės (16):

Prekė pridėta į palyginimą.