• −30%
  • −30%

Raugerškis ‘Powwow‘

Kodas: Powwow

6,00 €
4,20 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Tunbergo raugerškis ‘Powwow‘ (lot. berberis thunbergii ‘Powwow‘). Dekoratyvus krūmas, užaugantis iki 1,5 m aukščio ir 50 cm pločio. Jaunas krūmas augina stačias, vėliau laja platėja. Auga žali lapai ir žali su baltomis dėmelėmis. Žiedai geltoni, nedideli.

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis

  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Aukštis

1,50 m

Plotis

0,80 m

Žydėjimas

Gegužė

Atsparumas

-34.4°C Šalčiui atspari

Vieta

Dalinis pavėsis
Saulėta

Drėgmė

Maža

Veislės ypatybės: Tunbergo raugerškis ‘Powwow‘ - itin dekoratyvus krūmas.  Iki 1,5 m aukščio ir 0,8 m pločio krūmas marga laja. Pavasarį krūmas pasipuošia gelsvais lapeliais su balkšvomis dėmėmis, vėliau išryškėja žalia spalva, bet šviesios dėmės lieka. Rudenį žalią spalvą pakeičia raudona. Vėlai pavasarį pasipuošia kreminiais, smulkiais žiedeliais. Vėliau užmezga ryškias raudonas uogas, kurios laikosi ant šakų ir lapams nukritus. Gerai auga saulėtoje ar švelniai nuo vidurdienio kaitros apsaugotoje vietoje, pralaidžioje priesmėlio ar lengvo priemolio dirvoje, nepakantus itin drėgnoms dirvoms. Tinkamas auginti mūsų krašto klimato sąlygomis. Puikiai tiks spalvotoms kompozicijoms, pavieniui, grupėmis.

Atsparumas: krūmas pakantus sausrai, atsparus šalčiui ir ligoms.

Žydėjimas: žydi gegužės mėn. Žiedai kreminės spalvos.

Dirvožemis: krūmas nereiklus dirvožemiui. Labiausiai tinka pralaidus dirvožemis – gali būti ir rūgštinis, ir šarminis, taip pat šis augalas augs ir kalkingame dirvožemyje.

Vieta: saulėta, dalinis pavėsis.

Kilmė ir ypatumai: veislė kilusi iš Laukinio Tunbergo raugerškio (Berberis thunbergii), kuris auga kalnuotose Japonijos ir Kinijos vietovėse.

Auginimas ir priežiūra

Sodinimas: labiausiai tinka gerai nusausintas, pralaidus dirvožemis – gali būti ir rūgštinis, ir šarminis, taip pat šis augalas augs ir kalkingame dirvožemyje. Jokiu būdu nesodinkite raugerškio labai drėgnoje vietoje, nes jis prastai augs. Prieš sodinant į dirvožemį patartina įmaišyti durpių ir komposto, tada krūmas augs pastebimai greičiau, bus vešlesnis.

Vieta: geriau parinkti šviesią vietą, nes daugelio ryškesnių ir margesnių rūšių neslapai šešėlyje praranda spalvotumą. Norint, kad augalas išsiskirtų tarp kitų augalų, o neužgožtas jis gražiausias, reikia sodinti krūmą 1,5-2 m atstumu nuo kitų augalų. Jei iš raugerškių formuojama tanki gyvatvorė, sodinti po 4 krūmelius viename metre, jei laisvesnė - po 2. Tinka sodinti augalų grupėse, alpinariumuose, spalvinėms kompozicijoms, vazoninėms kompozicijoms. Ypač gražiai atrodo pasodinti prie mūrinės sienos arba prie tvoros, taip pat iš jų galima formuoti gyvatvorę, nes šie augalai gana vešlūs. Prie raugerškio galima sodinti ir rožes – jos labai gražiai atrodys vešlių krūmo lapų fone.

Priežiūra: raugerškis atsparus šalčiui, gana atsparus sausroms. Papildomai tręšiama antrais metais po pasodinimo azoto trąšomis (20-30 g karbamido kibirui vandens). Vėliau kartą per 3-4 metus. Teigiamai reaguoja į trąšas su mikroelementais. Laistoma kartą per savaitę, reikėtų ravėti ir purenti žemę.

Genėjimas: gerai reaguoja į kirpimą, tad genima kasmet, nuo antrų augimo metų, pašalinant silpnus ūglius. Seni krūmai retinami pavasarį. Raugerškių gyvatvores reikia pradėti genėti antraisiais metais po pasodinimo pašalinant nuo 1/2 iki 2/3 antžeminės dalies. Sekančiais metais genėti galima birželio pirmoje pusėje ir rugpjūčio pradžioje.

Jei norite suformuoti krūmą, karpyti jį geriausia vasaros pabaigoje, tada krūmas puikiai ištvers procedūrą. Šaknų atžalas dauginimui taip pat geriausia atskirti vasaros pabaigoje, kai jos išauga iki apytikriai 8 cm ilgio.

5 Prekės

Panašios prekės (16):

Prekė pridėta į palyginimą.