• −30%
  • −30%

Pušis kablelinė 'Compacta'

Kodas: Compacta

22,00 €
15,40 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Pušis kablelinė 'Compacta' (lot. Pinus uncinata 'Compacta') – skiepyta labai maža kablelinių pušų veislė, graži, rutulio formos, dažnai netaisyklingos formos. Ji auga labai lėtai, po daugelio metų skersmuo retai viršija 50 cm. Atsparumas šalčiui: -26 °C (USDA 5b atšiaurumo zona).

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis

  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Aukštis

iki 50 cm

Plotis

iki 50 cm

Atsparumas

-26° C

Vieta

Dalinis pavėsis
Saulėta

Drėgmė

Vidutinė

Pušis kablelinė 'Compacta' (lot. Pinus uncinata 'Compacta')

Forma: sferinė

Plotis po 10–15 metų (cm): iki 50

Aukštis po 10–15 metų (cm): iki 50

Vieta: saulėta, dalinis pavėsis

Dirvožemio reikalavimai: vidutiniškai drėgnas, silpnai rūgšti reakcija

Spyglių spalva: žalia

Pritaikymas: namų sodai, spalvingos kompozicijos, grupiniai sodinimai, pavieniai sodinimai, alpinariumai, konteineriai balkonams ir terasoms.

Priežiūra: be specialių reikalavimų

Atsparumas šalčiui: -26 °C (USDA 5b atšiaurumo zona)

Veislės ypatybės: pušis kablelinė 'Compacta' (lot. Pinus uncinata 'Compacta') – skiepyta labai maža kablelinių pušų veislė, graži, rutulio formos, dažnai netaisyklingos formos. Ji auga labai lėtai, po daugelio metų skersmuo retai viršija 50 cm. Turi trumpus ūglius ir mažus, dygliuotus, intensyviai žalius spyglius. Pušims patinka saulėtos vietos, tačiau gerai auga ir tose vietose, kuriose nėra tiesioginių saulės spindulių. Tai visiškai atspari šalčiui veislė. Substratui nėra išranki, gerai auga įprastoje sodo dirvoje su šiek tiek rūgščia reakcija. Nereikalauja jokios ypatingos priežiūros. Puikiai atrodo bet kurioje sodo vietoje, tiek išplėstuose, tiek mažesniuose, namų soduose. Gražiai žiūrisi tiek auginant pavieniui, tiek ir grupėmis, vienos rūšies arba kompozicijomis. Tai – idealus augalas alpinariumui paįvairinti, jis taip pat gali padidinti estetinę balkono ar terasos vertę, augdamas konteineryje.

Pušų sodinimas, priežiūra ir auginimas

Pušų rūšių ir kultivarų pasirinkimas labai platus. Svarbu parinkti tinkamas rūšis ir formas jūsų sodybos sąlygoms ir priežiūros galimybėms bei tinkamai jas pasodinti. Grupėse pušys puikiai dera su rododendrais, viržiais, azalijomis, erikomis bei kitais erikiniais augalais, magnolijomis, raugerškiais, kiliminėmis daugiametėmis gėlėmis. Žemaūgės veislės dažniausiai naudojamos įrengiant alpinariumus ir akmens kompozicijas.

KADA SODINTI: ankstyvą pavasarį arba rudenį. Jeigu augalas augo vazone, galima sodinti visą šiltąjį sezoną.

AUGINIMO VIETA: atvira ir saulėta, gali augti ir daliniame šešėlyje. Ypatingos dirvos nereikia, geriausiai auga priesmėlio ar priemolio, silpnai rūgščiose ir kalkingose dirvose. Jei pušynai auga aplinkui, tai pušų auginimas savo kieme yra geras sprendimas. Tada galima laikytis minties, kad šis dirvožemis, ši aplinka ir mikroklimatas tikrai pušims tinka. Tad pataikote ir dėl stilistinio bendrumo su aplinka, ir dėl augimo sąlygų. Jeigu jūsų aplinkoje dominuoja lapuočiai, pušys vis tiek gali augti, tačiau gerai pagalvokite, ar jos toje vietoje neatrodys svetimkūnis.

DIRVOŽEMIS: labai svarbu atkreipti dėmesį, kad pušys nemėgsta užmirkimo. Joms labiausiai tinkamas smėlingas, gerai besidrenuojantis dirvožemis. Ilgesnio kaip dviejų-trijų savaičių trukmės užmirkimo pušys paprastai neatlaiko ir suserga arba žūva. Todėl geriau iškart, esant drėgmės galimam pertekliui, įrengti tinkamą drenažą arba suformuoti reljefo pakilimus.

PUŠŲ SODINIMAS: kad ir kokio dydžio būtų sodinukas, iškasama 1x1 m duobė. Naujai pasodintam augalui reikia purios ir lengvos žemės, taip augalas lengviau prigis ir stipriau įsišaknys. Auginimo vieta pagerinama komposto ir smėlio mišiniu, o vėliau perkasama su esamu dirvožemiu. Svarbu pušies nepasodinti per giliai. Sodinama, kaip augo vazone, – iki šaknies kaklelio. Jeigu pasodinama per giliai, augalas skurs ir augs lėtai. Šviesos atžvilgiu visos pušys yra šviesiamėgės, todėl jei norima vešlios ir sveikos pušies - reikia sodinti ją saulėtoje vietoje.

PUŠŲ PRIEŽIŪRA: pušys tręšiamos balandžio pab. ir birželio pradž. kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis. Augalai laistomi sausuoju periodu, aplink juos purenama žemė. Geriausiai genėti pavasarį, dar neprasidėjus vegetaciniam laikotarpiui, arba rugpjūtį-rugsėjį, kai pagrindinis augimas pasibaigęs. Pušų augimą galima reguliuoti skabant metūglius.

Pušys dauginamos sėklomis arba auginiais.

KENKĖJAI: skydamaris, pušinė požievinė blakė, mažasis pušiagraužis, mėlynasis ragauodegis, mėlynasis blizgis, rudasis pušinis pjūklelis, paprastasis pušinis pjūklelis.

LIGOS: pušų paprastoji spygliakritė, raudonžiedė degligė, šakninė pintainė, veimutrūdė.

NAUDA ŽMONĖMS: pušys turi gydomųjų ypatybių, tad ne veltui rekomenduojama pasivaikščioti po pušyną. Čia dėl pušų išskiriamų fitoncidų – medžiagų, šalinančių dulkes, mikrobus ir valančių orą, – pajuntama, kaip lengva ir gera kvėpuoti.

9 Prekės

Panašios prekės (16):

Prekė pridėta į palyginimą.