• −30%
  • −30%

Indinė kana "Red Futurity"

Kodas: kana red futurity

12,00 €
8,40 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Tai daugiametis 0,5 – 2,5 m aukščio žolinis augalas, su gumbo formos šakniastiebiais.

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis
Atsiprašome, ši prekė jau išparduota.


  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Kanos gerai auga saulėtoje, šiltoje, nuo vėjų apsaugotoje vietoje ir trąšioje, giliai įdirbtoje ir drėgnoje dirvoje. Dauginama sėklomis ir šakniastiebių dalimis. Sėklos sėjamos kovo mėn. į lapinę žemę dėžutėse arba vazonėliuose. Sudygsta maždaug po mėnesio. Kad sėklos greičiau sudygtų, jas galima 2-3 valandas pašaldyti šaldytuve arba sniege, o paskui perpilti karštu vandeniu. Daigai pikuojami balandžio mėn. po vieną į vazonėlius, kuriuos geriausiai laikyti inspektuose. Į nuolatinę vietą daigai sodinami po šalnų birželio mėn., 50 cm atstumu. Pirmaisiais metais išauga nedidelis silpnas šakniastiebis. Sėjinukai pradeda žydėti antraisiais metais.

Paprasčiau kanas dauginti šakniastiebių dalimis. Šakniastiebiai dalinami vasario-kovo mėn. į keletą dalių ir sodinami į smėlį arba smėlio ir komposto (4:1) mišinį. Laikoma 18-22oC temperatūroje. Šakniastiebiai įsišaknija ir išleidžia ūglius per 7-10 dienų. Prieš pasirodant lapams, laistyti reikia saikingai, vėliau - gausiai. Padaugintos kanos balandžio mėn. persodinamos į vazonėlius, kuriuos geriausiai laikyti inspekte. Į nuolatinę vietą kanos sodinamos po šalnų, kas 50-70 cm.

Labai gerai į duobės dugną įdėti šviežio arklių mėšlo. Mėšlas kais ir spinduliuos šilumą, kurios šioms gėlėms labai reikia. Tam iškasamos gilios, iki 70 cm gylio duobės, ir per 2/3 pridedama arklių mėšlo. Mėšlas suminamas, ant viršaus užpilama 20 cm sluoksnis žemių. Į taip paruoštas duobes šakniastiebiai sodinami 5 cm gyliu.

Vasarą kanas reikia gausiai laistyti, nes jos mėgsta drėgmę, o dideli lapai išgarina daug vandens. Pažemę labai tinka mulčiuoti durpėmis. Ties šaknimis žemė turėtų būti puri. Trumpalaikes sausras kanos ištveria gana neblogai, bet nustoja augti.

Kanas būtina papildomai tręšti skystomis kompleksinėmis trąšomis, bet tinka ir skiestos srutos arba tręškite kas 2 savaites, kaitaliodami mineralines ir organines trąšas.

Literatūroje rašoma, kad kanos paskleidžia žiedus po 1,5-2 mėnesių nuo pasodinimo ir žydi iki šalnų. Su tuo sutikti gana sunku. Vieta vietai ir veislė veislei nelygu. Ne kiekvienais metais ir ne visos veislės pražysta. Kartais tenka pasitenkinti vien puošniais lapais. Jei kanoms neleisite žydėti ir nupjausite žiedynus, labai gerai augs šakniastiebis. Be abejonės, patys gražiausi – žydintys augalai. Jei norite šį grožį išsaugoti ilgiau, nuolatos šalinkite išdžiūvusius žiedus ir neleiskite užsimegzti sėkloms.

Baigiantis vasarai, laistykite ir tręškite mažiau, kad šakniastiebiai geriau subręstų. Rudenį po pirmųjų šalnų gėlės iškasamos, stiebai nupjaunami iki 10 cm ilgio, Žemių stenkitės labai nenupurtyti – geriau žiemos. Apdžiovinkite patalpoje arba šiltnamyje, kur nepavojingos šalnos. Per žiemą šakniastiebiai laikomi gerai vėdinamoje, vėsioje (6-8 C), sausoje, ir tamsioje patalpoje.

Jeigu temperatūra laikymo vietoje aukštesnė, šakniastiebius, kad neperdžiūtų sudėkite į dėžes ir apiberkite durpėmis arba smėliu. Kiek blogiau kanų šakniastiebiai laikosi 0 C temperatūroje. Blogai išdžiovinti arba drėgnesnėje vietoje, tankiau sudėti pradeda pūti. Išlaikyti šakniastiebius per žiemą – sudėtingiausias kanų auginimo etapas. Laikant per šiltai – perdžiūsta, per vėsiai – pradeda pūti. Net ir mažiausias šaltis gali būti pražūtingas.

Panašios prekės (16):

Prekė pridėta į palyginimą.