• −40%

Kukmedis tarpinis 'Hiscksii'

Kodas: Taxus Media

10,00 €
6,00 € Sutaupote 40%
Su mokesčiais

Kukmedis tarpinis 'Hicksii' (lot. Taxus Media) yra plačios koloninės formos visžalis spygliuotis. Jaunas augalas formuoja siauresnę lają, kuri su laiku išplatėja. Šakos grakščiai stiebiasi į viršų, labai tvirtos ir tankiai dengia kamieną. Spygliai tamsiai žalios spalvos, trumpi ir minkšti. Rudenį augalą puošia dekoratyvios raudonos uogos.

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Tiekėjas
Kiekis

  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Aukštis

2,5-4 m

Plotis

2,5-3,5 m

Atsparumas

Šalčiui atspari

Vieta

Dalinis pavėsis
Pavėsis
Saulėta

Drėgmė

Vidutinė

Kukmedis, arba europinis kukmedis (lot. Taxus baccata) yra vienas gražiausių ir seniausių Lietuvos medžių. Tai amžinai žaliuojantis spygliuočių (pušūnų) šeimos medis, pasižymintis savitu grožiu ir ilgaamžiškumu. Kukmedžiai Lietuvoje auga jau daugiau nei 8000 metų.

Kukmedžio išvaizda ir augimas

Kukmedis užauga iki 20-28 metrų aukščio. Jo kamienas storas, žievė ruda, suskilinėjusi. Šakos tankios, prigludusios prie kamieno. Lapai tamsiai žali, siauri, odinio tankumo, su aštria viršūne.

Kukmedžiai auga gana lėtai – per metus priauga tik 10-20 cm. Todėl kai kurie kukmedžiai Lietuvoje, augantys bažnyčių šventoriuose, parkuose, yra kelis šimtus metų senumo.

Paplitimas Lietuvoje

Lietuvoje kukmedžiai savaime auga mišriuose miškuose, dažniausiai pamiškėse, miškų aikštelėse. Taip pat sodinami parkuose, sodybose, kapinėse.

Kukmedis mėgsta derlingą, kalkingą dirvožemį. Geriausiai auga saulėtose vietose arba pusiau atviroje saulėje. Jautrus šalnoms ir užterštam orui.

Naudojimas

Kukmedžio mediena labai vertinga, naudojama baldų gamyboje, drožyboje, muzikos instrumentų gamyboje. Kukmedžio žievė ir lapai naudojami vaistiniams preparatams, ypač vėžio gydymui, gaminti.

Dekoratyvinės kukmedžių formos itin vertinamos suformuotų gyvatvorių, gyvųjų skulptūrų, karpinių pavidalu.

Grėsmės ir apsauga

Nors kukmedžiai atsparūs ligoms ir kenkėjams, jų populiacijai Lietuvoje gresia iškirtimas dėl medienos ir vaistinių augalo dalių. Kukmedis įtrauktas į Lietuvos raudonąją knygą.

Siekiant išsaugoti kukmedžius, draudžiama kirsti ir žaloti augančius miškuose. Privačiose valdose kertami tik nustatyta tvarka. Kukmedžių sodmenys dauginami dirbtiniu būdu.

Įdomūs faktai

  • Kukmedžiai išlieka žali, net ir atšiauriausiomis žiemomis. Seniausias Lietuvos kukmedis, augantis Vilniuje, Bernardinų soduose, turi apie 350 metų.
  • Kukmedžių uogos ir sėklos nuodingos, bet paukščiai ir kiti gyvūnai gali jas ėsti be pavojaus.
  • Pagal legendą, Jėzus Kristus buvo nukryžiuotas ant kukmedžio kryžiaus. Todėl kukmedis laikomas šventu medžiu.
  • Kukmedžio lapai primena bambukų lapus, nors šie augalai neturi giminystės ryšių.

Kukmedis – Išvados

Kukmedis, arba europinis kukmedis, yra vertingas spygliuočių genties medis, turintis išskirtinę reikšmę Lietuvos gamtai ir kultūrai. Šis amžinai žaliuojantis medis garsėja savo tvirtumu, atsparumu, ilgaamžiškumu. Kukmedžių grožis įkvepia menininkus, o gydomosios savybės – mokslininkus ir medikus. Deja, neatsakingas kukmedžių naudojimas kelia grėsmę jų išlikimui Lietuvoje. Todėl būtina tausoti ir saugoti šiuos nepaprastus medžius, kad ir ateinančios kartos galėtų grožėtis jų didybe.

10 Prekės
Spygliai
Tamsiai žali
Uogos
Raudonos. Nevalgomos.
Prekė pridėta į palyginimą.