• −30%
  • −30%

Karklas sveikalapis 'Hakuro Nishiki' 180

Kodas: Salix integra Hakuro Nishiki 180

33,00 €
23,10 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Skiepyta į stiebą (180 cm). Užauga apie 2 m aukščio ir pločio krūmas. Šviesamėgis, atsparus šalčiui, nereiklus dirvožemiui, mėgsta drėgnesnes vietas. Lengvai formuojamas. Vertinamas dėl tankios lajos ir margų, baltai žalių, lapų. Pavasarį ūglių viršūnėlės ryškiai rausvos, auga greitai.

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis

  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Aukštis

2 m

Plotis

2 m

Žydėjimas

balandis

Atsparumas

Šalčiui atspari

„Hakuro Nishiki“ margasis gluosnis kilęs iš Japonijos, o 1979 m. į Europą atvežtas olandų botaniko Harry van den Laar. Užauga iki 1,5-3,5 m aukščio ir 1-3 m pločio. Auga pakankamai greitai ir yra lengvai auginamas. Lapai smulkūs, elipsiški, 3-4 cm ilgio, margi, žirnių žali su sodriai kremine balta. Kai atsiranda nauji lapai, jie beveik visiškai kreminiai balti, jų galiukai įgauna ryškiai rausvą spalvą, kuri išnyksta lapams bręstant vasarą. RHS apdovanojimas už nuopelnus sodui.

Apie blindes (karklus)

Blindė yra medis, nors ir neaukštas, pasiekiantis 5–15 m aukštį. Savaime auga ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos ir Azijos šalių. Tai labai dažnas mūsų krašto augalas, labiausiai mėgstantis drėgnesnes vietas. Paprastai blindę pastebime pavasarį, kai ši pasipuošia tais mielais savo „kačiukais“. O kitais metų laikais tai niekuo neišsiskiriantis medis – žaliuoja sau paprastais žaliais lapais ir tiek. Kas gi yra tie „kačiukai“ ? Tai augalo žiedynai ir ne bet kokie, o vyriški, nes blindė yra dvinamis augalas. Tai reiškia, kad kaip ir žmonių pasaulyje pas blindes yra atskiri vyriški ir moteriški individai. Moteriški žiedynai būna kiek kitokios formos ir mažiau pūkuoti. Jei „kačiukas“ pūkuotas ir švelnus, tai reiškia, kad jis dar nežydi. Bet kai pilnai prasiskleidžia, pasidaro geltonas ir pradeda dulkėti, va tuomet augalas žydi, t.y. vyriškų žirginių kuokelės barsto savo žiedadulkes su vėjo ir vabzdžių pagalba, kad galėtų apdulkinti moteriško augalo žiedynus. Vėliau užsimezga gausios ir daigios sėklos. Blindė yra pakankamai nereiklus ir gyvybingas augalas, pakenčiantis nederlingas dirvas, tik nemėgsta sausų vietų. Auga greitai, bet yra gan trumpaamžis augalas, 50 metų retai sulaukia. Želdynuose rūšinis augalas auginamas retai, dažniausiai galima pamatyti jos veisles. Populiariausia yra ‘Kilmarnock‘ – neaukštas ir svyrantis medelis. Kartais dar auginamos ‘Mas‘, ‘Pendula‘, ‘Weeping Sally‘ bei kt. Iš Lietuvoje augančių Salix genties medžių tik paprastoji blindė užaugina švelnius „kačiukus“, visų kitų žiedynai mažai pūkuoti.

1 Vienetas
Lapai
baltai žali

Panašios prekės (16):

Prekė pridėta į palyginimą.