• −30%
  • −30%

Paprastasis skroblas LUCAS

Kodas: Paprastasis skroblas LUCAS

38,00 €
26,60 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Paprastasis skroblas 'Lucas' (lot. carpinus betulus 'Lucas') - neplačia, kūgio formos, tankia laja. Lapai žali. Atsparus ligoms ir šalčiui.

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis

  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Pritaikymas: grupėmis ir pavieniui, privačiuose ir viešuose želdynuose, kaip akcentinis ar foninis augalas.

Reiklumas: saulėta, dalinis pavėsis, dirvožemiui nereiklus, gali augti ir drėgname grunte, zona 4-8.

Skroblų gyvatvorė yra puiki alternatyva tujoms, ypač kai gyvatvorė turi būti aukšta, nes reikia paslėpti tvorą arba atsiriboti nuo kaimynystės. Štai kuo skroblų gyvatvorė ypatinga:

  • Rudenį nudžiūvę lapai nepuola iškart nukristi – dalis išsilaiko ant šakelių per visą žiemą ir nukrenta tik pavasarį, prieš pat išsiskleidžiant naujiems. Tad jeigu jums patinka natūralistiniai želdynai ir jūs nieko prieš rudus lapelius, skroblai gali jums patikti;
  • Skroblai labai gerai pasiduoda genėjimui ir išleidžia daug naujų šakelių po karpymo. Tanki skroblų gyvatvorė žiemą nėra kaip ištisinė siena, bet ji žvilgsnį sulaiko. Todėl ten, kur nėra būtinybės aklinai užsitverti, ji gali būti puiki alternatyva tujoms.

SKROBLŲ AUGINIMO SĄLYGOS

Lietuvoje skroblai natūraliai auga nuo vakarų Latvijos pusės iki vidurio Lietuvos, Nemunas žymi natūralią paplitimo ribą. Skroblai auga miškuose, puikiai pakenčia pavėsį, taip pat auga saulėje. O gruntas – neutralus, ypatingų reikmių ir poreikių augalas neturi.

Vakarų Europoje skroblai kaip gyvatvorė jau auginami šimtmečiais, o Lietuvoje ši mada kol kas tik pradeda įsitvirtinti.

SKROBLŲ GYVATVORĖS SODINIMAS

Kad gražią tankią gyvatvorę turėtumėte kuo greičiau, L.Mekionis pataria gerai apgalvoti sodinimo tankį. Štai keli variantai, kurie gali būti kaip atspirties taškas prieš jums apsisprendžiant:

Mažesnius 50 cm aukščio sodinukus, kurie atrodo kaip maža rykštelė, sodinti kas 50 cm dvejomis eilėmis šachmatine tvarka. Taip sodinant gyvatvorė bus visiškai nepermatoma;

Didesnius 1,80 m aukščio sodinukus sodinti kas 85 cm dviem eilėmis. Gyvatvorė nebus tokia tanki iš pradžių, tačiau ją tinkamai prižiūrint ir genint po kiek laiko galima išgauti taip pat visiškai nepermatomą skroblų gyvatvorę;

Kitoje vietoje Leonardas 1,50 m aukščio sodinukus sodino viena eile kas 70 cm. Sodino prieš 1 metus, o planuoja, kad dar už 2 metų ji bus visiškai nepermatoma.

Kiek eilių sodinti, priklauso ir nuo to, kiek sklype yra vietos tam. Siauriausias žemės plotelis skroblų gyvatvorei būtų 60 cm, tada sodinsite viena eile.

PIRMAS GENĖJIMAS PO PASODINIMO

Karpyti reikia vos pasodinus – tai reiškia, kad pakirpti galiukus. Iš tiesų nesvarbu, kiek pakirpsite, porą ar dešimt centimetrų, svarbiausia tai padaryti. Taip paskatinsite gyvatvorės tankėjimą – po kiekvieno pjūvio išaugs kelios naujos šakelės. Tokį pakirpimą galima daryti du kartus per sezoną.

SKROBLŲ GYVATVORĖS GENĖJIMAS

Kitas svarbus dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį – tai skroblų gyvatvorės aukštis. Metams bėgant gyvatvorę galima užsiauginti iki norimo aukščio, pvz. pasodinti 1,5 m sodinukai po dviejų metų jau gali siekti nuo 1,80 m iki 3 m.

Tačiau Leonardas pataria, kad patogiausia auginti iki 2.2 m aukščio gyvatvorę. Toks aukštis rekomenduojamas todėl, aukštesnę gyvatvorę bus sunku pasiekti apgenėti. Neapsisunkinkite – patogiausia auginti tokio aukščio gyvatvorę, kai nereikalinga jokia speciali įranga, o pakanka tiesiog paprastų kopetėlių.

Skroblų gyvatvorė

Skroblų gyvatvorę pakanka formuoti kartą ar du per metus. Geriausia tai daryti, kaip Leonardas juokauja, prieš balių, kuomet norisi su bičiuliais pasidžiaugti lygia ir gražia gyvatvore.

Bet iš tiesų neturint laiko, geriausia ją formuoti rudenį – kitaip visą žiemą turėsite susivėlusią viršūnę, o pavasarį vis tiek būtinai teks apkirpti.

Jeigu patys nekarpysite, tai pasamdykite specialistą, kad rudenį nukirptų ir suformuotų.

2 Prekės

Panašios prekės (14):

Prekė pridėta į palyginimą.