- −30%
- −30%
Kodas: Forsythia Intermedia
Forsitija 'Tharandt' (lot. forsythia intermedia) gali užaugti nuo 1,5 m. iki 2m. žydi kovą-balandį, gerai auga saulėtoje vietoje, nemėgsta užmirkusios dirvos, krūmą galima formuoti. Retai serga ligomis ar kenkėjais, tačiau kartais gali užpulti amarai ar voratinklinės erkutės.
Aukštis 1,5-2,m |
Žydėjimas Kovas - Balandis |
Atsparumas Šalčiui atspari |
Vieta Dalinis pavėsis |
Drėgmė Vidutinė |
Forsitija yra populiarus dekoratyvinis krūmas, žinomas dėl savo ryškių geltonų žiedų, kurie pasirodo anksti pavasarį. Šie žydintys krūmai yra ne tik gražūs, bet ir lengvai auginami, todėl yra puikus pasirinkimas sodininkams ir kraštovaizdžio dizaineriams.
Forsitijos geriausiai auga saulėtoje vietoje su gerai drenuojama dirva. Sodinant forsitijas svarbu pasirinkti tinkamą vietą, nes šie krūmai gali užaugti gana dideli, priklausomai nuo rūšies. Paruoškite sodinimo duobę, kuri būtų dvigubai platesnė už šaknų gumą ir tokio paties gylio. Įdėkite krūmą į duobę, užpilkite žemėmis ir gerai paliekite. Po sodinimo gausiai palaistyti ir mulčiuoti aplink krūmo pagrindą, kad būtų išlaikyta drėgmė ir nuslopintos piktžolės.
Forsitijos yra gana atsparios ir lengvai auginamos. Jos geriausiai auga vietose, kur gauna bent 6 valandas tiesioginės saulės šviesos per dieną. Nors forsitijos toleruoja įvairias dirvožemio sąlygas, jos geriausiai auga gerai drenuojamoje dirvoje. Reguliariai laistyti, ypač sausros laikotarpiais, ir tręšti pavasarį lėtai atpalaiduojančiomis trąšomis. Genėti forsitijas reikia iškart po žydėjimo, nes jos žydi ant praėjusių metų ūglių.
Forsitijas galima dauginti keliais būdais, įskaitant sėklų sėjimą, atlankas ir įskiepius. Dažniausiai naudojamas metodas yra vegetatyvinis dauginimas atlankais. Tam reikia nupjauti 15-20 cm ilgio ūglius nuo motininio augalo pavasarį ar vasarą ir įsodinti juos į konteinerį su daigų mišiniu. Laikyti drėgnai ir šiltai, kol išleis šaknis, o po to persodinti į nuolatinę vietą.
Forsitijos yra gana atsparios ir reikalauja minimalios priežiūros. Reguliariai pašalinkite negyvas, pažeistas ar ligotas šakas. Genėti reikia iškart po žydėjimo, nes žiedai formuojasi ant praėjusių metų ūglių. Jei reikia, po žydėjimo krūmus galima stipriai apgenėti, kad atsinaujintų ir išlaikytų norimą formą. Forsitijos retai serga ligomis ar kenkėjais, tačiau kartais gali užpulti amarai ar voratinklinės erkės.