• −30%
  • −30%

Kalmija (Grėsvis) 'Deep Secret'

Kodas: Deep Secret

15,00 €
10,50 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Visžalių lapinių augalų krūmas. Per 10 metų užauga maždaug iki 80 cm aukščio ir 90 cm pločio. Žiedai pumpuruose yra šviesiai rausvos, šviesiai rožinės, o atidarius beveik baltos spalvos, pasižyminčios tik šiai veislei, su labai aiškiu kaštoninės raudonos žvaigždės formos piešiniu centre. Atspari šalčiui ...

Kiekis
Atsiprašome, ši prekė jau išparduota.


  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Aukštis

0,80 m

Plotis

0,90 m

Žydėjimas

Gegužė-Birželis

Atsparumas

-34°C

Vieta

Dalinis pavėsis

Drėgmė

Vidutinė

Augumas

Mažas

Kalmia latifolia 'Deep Secret'

Atsparumas: atspari šalčiui -34°C (USDA 4 atšiaurumo zona). Veislė atspari šalčiui, tačiau esant atšiauriai žiemai reikalauja žiemos dangos, rekomenduojama sodinti ramioje ir apsaugotoje nuo žiemos vėjų vietoje.

Žydėjimas: gegužės antroje – birželio pirmoje pusėje. Žydi dvi savaites.

Dirvožemis: vidutiniškai drėgnas, humusingas ir lengvas (durpžemio, priesmėlio), rūgštus arba pusiau rūgštus (pH 4,5-5,5).

Vieta: dalinis pavėsis.

Kilmė ir kiti ypatumai: atsirado iš Konektikuto eksperimentinių stočių Hamdene ir iš dr. Richardo Jayneso augalų veisimo.

Veislės ypatybės: kalmija (kitas pavadinimas - grėsvis) 'Deep Secret' (lot. Kalmia latifolia 'Deep Secret') –auga lėtai. Jos visžaliai lapai yra odiški, ovalūs ar plačiai lancetiški, 5-10 cm ilgio, 3-5 cm pločio, lygiais, truputį žemyn užsirietusiais kraštais, su trumpu koteliu, retkarčiais bekočiai. Lapų viršus tamsiai žalias, žvilgantis, apačia kiek šviesesnė. Kalmia yra amžinai žaliuojantis krūmas su plonais, iš dalies stačiais ūgliais. Per 10 metų jis užauga iki maždaug 80 cm aukščio ir 90 cm skersmens. Lapai panašūs į laurų lapus, lancetiški, odiški, tamsiai žali, blizgantys iš viršaus. Gėlės pumpuruose yra šviesiai rausvos, šviesiai rožinės arba atidarius beveik baltos, pasižyminčios tik šiai veislei ir labai aiškiu kaštoninės raudonos žvaigždės formos piešiniu centre, plačiai atvertos, vienos gėlės skersmuo 2,4-2,7 cm, surinkti 30–50 vienetų efektingais, viršūniniais ar šoniniais korimbozės žiedynais. Žiedpumpuriai išsivysto metais prieš žydėjimą. Jie žydi labai gausiai. Žiedinius pumpurus sukrauna vasarą kitų metų žydėjimui. Ir žiedai, ir žiediniai pumpurai ryškūs, pastebimi bei įspūdingi. Mūsų soduose kalmijos puikiai augs šalia kitų visžalių augalų: rododendrų, pušų, kukmedžių. Dekoratyvūs deriniai bus sodinant šalia kalmijų viržius, erikas, pierius bei daugiametes gėles, kurios auga pusiau pavėsyje ir kiek rūgščioje dirvoje (raktažolės, epimedžiai, astilbės, mažosios žiemės ir kt.). Puikiai atrodys skirtingomis spalvomis žydinčių kalmijų grupės. Sodinant pavienius augalus, juos reikia parinkti vyresnius, tankesnius. Jei kalmijos pasodintos tinkamoje vietoje, jei dirva pralaidi, jei užtenka maisto medžiagų bei drėgmės, jos yra  tankiai lapotais ūgliais ir žydi gausiai. Tada nustemba kiekvienas pamatęs jų žiedus. Dėl visžalių lapų kalmijos dekoratyvios apskritus metus. Tinka auginti bet kokiuose soduose – alpinariumuose (formaliuose, japoniškuosiuose), gyvatvorėse, derinami su buksmedžiais, katilėliais. Gali būti sodinami laisvos formos gyvatvorėse.

Kalmijų auginimas ir priežiūra

Vieta: geriausia auginti vėsioje, drėgnoje, turtingoje, rūgščioje, humusingoje, gerai drenuotoje dirvoje, daliniame pavėsyje. Mulčiuokite, kad sulaikytumėte drėgmę ir vėsintumėte šaknų zonas. Augalai toleruoja daugybę šviesos sąlygų (nuo tiesioginės saulės iki pilno pavėsio), tačiau geriausia sodinti iš dalies pavėsyje (ryto saulė su ankstyvu ar vidurdienio pavėsiu).

Dirvožemis: geriausia, jei substratas yra erdvus, jame yra daugiau rūgštinio smėlio be kalkių (pH <5,5). Augalai blogai auga molingose ​​dirvose. Būtinas geras dirvožemio drenažas (augalai nemėgsta „šlapių kojų“). Dėl blogo drenažo neišvengiamai atsiranda šaknų puvinys, todėl sunkiose molio dirvose, reikėtų atsižvelgti į iškeltas lysves / sodinimus. Jų šaknys kuokštinės, smulkios, susiraizgiusios ir paviršinės, todėl pakanka negilaus derlingo dirvos sluoksnio. Labai naudingas mulčias (pvz., medžio drožlės, smulkinta žievė ar spygliuočių spygliai), kas padės išlaikyti drėgmę ir stabilizuoti dirvožemio temperatūrą. Pagal poreikį parūgštinkite dirvožemį (augalams paprastai patinka dirvožemio pH nuo 4,5,0 iki 5,5). Į dirvožemį įpilkite sieros arba geležies sulfato, kad sumažintumėte pH. Šiems augalams reikia lengvo, pralaidaus dirvožemio, kuris yra rūgštus, nuolat drėgnas (bet neužmirkęs), derlingas. Geriausias dirvožemio mišinys yra 1/3  rūgščių durpių, 1/3 lapų komposto ar kalkių neturinčio komposto ir 1/3 dirvožemio iš duobės, kurioje ketinate ją sodinti. Esant galimybei patartina įmaišyti spygliuočių spyglių, kurie pagerins mišinio purumą ir natūralų rūgštingumą.

Sodinimas: turi seklias (paviršines) šaknis, todėl jų nesodinkite per giliai. Sodinkite tokiame pačiame lygyje kaip ir augo vazone. Sodinimui ruošiama bent 3-4 kartus didesnė duobė, negu augalo šaknys. Po dviejų-trijų metų reikės dar duobę platinti apkasant aplinkui ir įterpiant naujai paruoštą gruntą. Jeigu norite paruošti ilgalaikę vietą, duobę teks kasti didesnę, maždaug 50-60 cm pločio ir apie -45-50 cm gylio. Sodinant užmirkstančioje, šlapioje dirvoje duobės dugne įruoškite apie 10 cm drenažą, naudojant stambesnės frakcijos žvirgždo ar degto molio granules. Sodinkite  į kaupą (kalnelį) pakeltą nuo žemės paviršiaus apie 10-20 cm. Pasitikrinti ar dirvožemis neužmirkstantis galite taip: iškasus 60-70 cm gylio duobę pažiūrėti ar duobėje prisirenka vandens ar ne.

Genėjimas: anksti pavasarį iškirpti nudžiūvusias, kreivai išaugusias šakeles, po žydėjimo pašalinti nužydėjusius žiedynus. Jie pašalinami tuo atveju, jei nerenkame sėklų dauginimui. Sėklomis dauginamos kalmijų rūšys, o veislės dažniausiai pusiau sumedėjusiais auginiais.

Laistymas: niekada negalima leisti šaknims išdžiūti. Jeigu oras labai sausas, nelyja, neužmirškite palieti ir vėlai rudenį ar žiemos pradžioje. Prieš vėl laistant, substratas visada turėtų būti aiškiai išdžiūvęs.

Tręšimas: trąšas naudokite rododendrams ir azalijoms arba kitiems erikiniams augalams. Jeigu naudosite ilgai tirpstančias (granuliuotas) trąšas, tręškite 3 kartus  anksti pavasarį, iškart po žydėjimo ir vasaros pabaigoje. Jokiu būdu nepertreškime, laikykitės ant trąšų pakuočių rekomenduojamų normų.

Paruošimas žiemai: pasodintus, jaunus augalus būtinai denkite žiemai. Rekomenduotina dengti net ir daugiau šalčiui atsparias rūšis. Augalai žymiai geriau jausis dengiami dar ir keletą sekančių žiemų. Dengti galima eglišakėmis paruošiant jiems "tvorelę" (susmaigstant jas į žemę aplink augalą) kuri apsaugos juos nuo žvarbių žiemos vėjų.

Rekomenduojame:

Panašios prekės (16):

Prekė pridėta į palyginimą.