• −30%
  • −30%

Aktinidija 'Weiki Duo' (moteriška - vyriška)

Kodas: Weiki Duo

11,00 €
7,70 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

(lot.Actinidia arguta 'Weiki Duo') kartu moteriška ir vyriška - labai derlinga veislė išvesta Vokietijoje. Vaisiai cilindro formos, iki 3,5 cm ilgio ir 7–12 g svorio, šiek tiek suplotos formos, tamsiai žalios spalvos, iš saulės pusės raudonai rudi. Sunoksta spalio viduryje. Auga labai energingai ir pasižymi geru atsparumu periodinėms sausroms . Atspari šalčiui (-30'C).

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis

  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Žydėjimas: žydi birželio mėn. baltais žiedais.

Derėjimo laikas: ankstyva veislė (vaisiai sunoksta spalio mėn pirmoje pusėje.)

Derlingumas: Labai derlinga veislė.

Atsparumas: atspari šalčiui (30'C), kenkėjams, grybelinėms ligoms.

Vaisiai: Vaisiai cilindro formos, iki 3,5 cm ilgio ir 7–12 g svorio, šiek tiek suplotos formos, tamsiai žalios spalvos ,iš saulės pusės raudonai rudi, gero aromato, malonaus, saldaus, medų primenančio skonio. Aktinidijos vaisiuose yra daug vitaminų ir mikroelementų, todėl jie vadinami vitaminų bomba. Juose yra daug vitaminų: C, E, B; be to: kalis, cinkas, natris, pektinai, cukrūs. ir turintys labai daug vitamino C .(Keturis kartus daugiau kaip citrinoje.) Tinka vartoti švieži, perdirbti ir džiovinti. Vaisiai prinokę nekrinta nuo krūmo.

Veislės ypatybės: Išvesta Miunchene , Vokietija .Derėti pradeda 3-4 metais po pasodinimo.Lapai tamsiai žali , lengvai blizgūs. Išauga iki 8-10 metrų

Tai rinkinys "du viename" - kartu vyriška ir moteriška veislė.

Aktinidijų sodinimas ir priežiūra

Tai dekoratyviniai vijokliniai augalai (lijanos) kilę iš pietryčių Azijos tropinių miškų. Gerai auga net vidutiniškai pavėsingose vietose po medžiais (labai mėgsta pavakario saulę) užuovėjoje, lengvai rūgščioje (5,5-6,5 pH) ir vidutiniškai drėgnoje, purioje ir pralaidžioje vandeniui priemolio - priesmėlio žemėje.

Sodinama ne mažesniais kaip 1,5 m atstumu viena nuo kitos. Duobė iškasama 50 cm. gylio ,50 pločio, drėgnesnėse vietose ar sunkioje molio žemėje duobės dugnas drenažuojamas: įpilama min. 10cm žvirgždo ar molio plytų duženų, duobė užpildoma paruoštu mišiniu (pridedant humusingos žemės, komposto žemės papildomai primaišome 0,5 kg pelenų ir 15-20g superfosfato trašų). Vėliau žemės paviršius kiekvieną metą mulčiuojamas durpėmis, sausa žole ar pjuvenomis.

Genėjimas nebūtinas. Genėti ar formuoti patartina vėlai rudenį, genint pavasarį nuteka daug sulčių ir augalas nusilpsta. Jauni augalai bijo pavasarinių šalnų ir gali apšalti, tad jaunus augalus prieš žiemą rekomenduojama pridengti - prilenkti prie žemės ir paguldyti ant eglės šakų ir iš viršus užkloti šakomis.

Tręšti pavasarį 20-30 g amonio salietros, prieš žydėjimą 15-20g superfosfato, rudenį-pusę kibiro komposto, 40-50 g. superfosfato ir 10-15g kalio druskos rudenį, vasaros pabaigoje, svarbu nepertęšti azotinėmis trąšomis kurios gali paskatinti naujų ūglių augimą ir jie prieš žiemą nesumedėja.

Aktinidijos šaknis mėgsta katės, nes jos stiebuose yra tam tikrų biologiškai aktyvių medžiagų, todėl patartina paviršių ir stiebo žemutinę dalį apsaugoti apdengiant geotekstiline plėvele arba aptverti sietu.

3 Prekės

Panašios prekės (15):

Prekė pridėta į palyginimą.