• −30%
  • −30%

Agrastai 'Rodnik'

Kodas: Rodnik

9,50 €
6,65 € Sutaupote 30%
Su mokesčiais

Agrastai (Ribes grossularia) 'Rodnik'. Krūmas stipraus augimo, beveik be spyglių. Uogų odelė geltonai žalia, o visiškai sunokusių – geltona. Uogos didelės, vidutiniškai sveria 5-5,5 g. Labai skani, aromatinga, desertinė agrastų veislė.

Augalo amžius / vazono dydis / aukštis:
Kiekis

  • Saugus užsakymas Saugus užsakymas
  • Greitas pristatymas Greitas pristatymas
  • Kokybės garantija Kokybės garantija

Aukštis

1-1,5 m

Atsparumas

Atspari šalčiui, agrastų miltligei

Vieta

Dalinis pavėsis
Saulėta

Drėgmė

Vidutinė

Augumas

Vidutinis

Krūmą rekomenduojama sodinti saulėtoje vietoje. Žemė turi būti gyvybinga, vidutiniškai drėgna. Galima sodinti tiek rudenį, tiek ir pavasarį. Jei krūmą sodinate rudenį, genėkite jį pirmąjį pavasarį, jei sodinate pavasarį, genėkite iš karto po pasodinimo. Pirmąjį genėjimą atlikite ties 2–3 akele. Pumpuras, virš kuriuo nupjaunate ūglį, turi būti nukreiptas į išorę. Derėjimo periodu užtikrinkite vaisiui daugiau šviesos. Nugenėkite penkiametes ar net šešiametes pagrindines šakas. Krūmą turėtų sudaryti ne daugiau kaip 12 pagrindinių šakų. Lają suformuokite gana laisvą. Nepamirškite tręšti augalo: rekomenduojama tręšti kompostu arba mineralinėmis trąšomis. Azoto trąšomis tręškite ankstyvą pavasarį, o kalio ir fosforo trąšomis – rudenį. Sausuoju vasaros laikotarpiu laistykite augalą.  

Uogos didelės, vidutiniškai sveria 5-5,5 g. Odelė geltonai žalia, o visiškai sunokusių – geltona. Labai skani, aromatinga, desertinė agrastų veislė. Galima vartoti uogas šviežias, tačiau jos labai tinka perdirbimui - uogienėms, džemams, kompotams, desertų gamybai.

Agrastų sodinimas ir priežiūra: sodinti tinka tiek pavasarį, tiek rudenį. Agrastai mėgsta gerai tręštus purios struktūros dirvožemius. Norint išsaugoti drėgmę ir paspartinti ūglių augimą, vegetacijos metu dirvožemis po krūmu purenamas mažiausiai 3–4 kartus, ravima ir mulčiuojama, naudojant sausą žolę ar durpes. Pavasarį ir rudenį dirvožemis perkasamas iki 15 cm gylio, aplink krūmus - ne giliau kaip 10 cm. Į vaisių brandinimo periodą įžengusius augalus galima patręšti organinėmis medžiagomis. Mineralinės trąšos (superfosfatas, kalio druska) barstomos visame agrastų sodinimo perimetre.

Agrastų  krūmus sodinti - kas 1,2-1,5 m, laikantis apie 1,5 m atstumo tarp atskirų eilių. Augalai sodinami 5 cm giliau, nei jie augo prieš tai. Duobes ruošiame pakankamai dideles, kad augalų šaknys jose laisvai tilptų (apie 40 cm gylio). Labai lengvose dirvose į duobės dugną reikia įpilti komposto ar mėšlo. Jei dirvožemis labai sunkus, įmaišykite smėlio, kad šiek tiek dirvožemis palengvėtų. Geriausias dirvožemis yra derlingas, turtingas humuso.

Geriausiai auga saulėtose vietose, nors auginti galima ir pavėsyje.

Nė vienas priežiūros būdas neturi tokios įtakos vaisių dydžiui, kaip tinkamas genėjimas. Daugiausiai vaisių subrandina ant jaunų, trumpų, 3-4 metų ūglių. Per pirmuosius 3 metus po pasodinimo reikia atlikti genėjimą, kad tinkamai suformuoti krūmą. Vėlesniais metais apsiribojame atjauninimu - ankstyvą pavasarį ar vasarą po derliaus nuėmimo išpjauname visus 5 metų ir vyresnius ūglius., nulūžusias šakas ar šakas paveiktas ligų ir kenkėjų. Gerai suformuotas, derlingas krūmas turi 10–12 skeletinių ūglių.

7 Prekės

Panašios prekės (8):

Prekė pridėta į palyginimą.